Lifting biustu

Lifting biustu

Coraz więcej kobiet myśli o tym, by przy pomocy operacji chirurgicznej poprawić wygląd swoich piersi. Coraz więcej z nich, myśl tę obraca w czyn i decyduje się na lifting biustu. Biust traci swój kształt, jędrność i sprężystość na skutek wielu czynników. Należą do nich przede wszystkim przebyte ciąże, okresy karmienia, oraz naturalne procesy starzenia. Zmieniony biust jest obwisły i wygląda nieatrakcyjnie. Przy czym, nieatrakcyjność tej części ciała, dostrzegają przede wszystkim same kobiety. Zabiegi liftingu, mają za zadanie przywrócenie piersiom uniesionej pozycji i ładnego kształtu.

Lifting biustu, to nic innego, jak podciąganie piersi metodą chirurgiczną. Przed operacją lekarz dokładnie tłumaczy pacjentce, jakie efekty są możliwe do osiągnięcia. Piersi pacjentki dokładnie mierzy się i fotografuje. Dzięki zaawansowanym technikom komputerowym, można czasem zobaczyć symulowany wynik zabiegu. W uzasadnionych przypadkach, przed operacją i zaraz po niej, wykonuje się mammografię. Badanie powtarza się po całkowitym zagojeniu się biustu. Przez kilka godzin przed zabiegiem, trzeba powstrzymać się od jedzenia i picia.

Przebieg zabiegu liftingu biustu

Lifting biustu to operacja chirurgiczna przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Metodę podciągania piersi dobiera chirurg i jest ona odpowiednia do wielkości, kształtu i wagi piersi. Zabieg operacyjny trwa około trzech godzin. Podczas zabiegu, brodawkę piersi i jej otoczkę przesuwa się do góry. Jeśli istnieje taka potrzeba, a istnieje ona w przypadku dużych, opadających i ciężkich piersi, wycina się nadmiar skóry.

Lifting piersi, powikłania

Decydując się na podciąganie piersi, trzeba wiedzieć, że jest to poważna i ryzykowna operacja. Dlatego, bezwzględnie należy korzystać z usług renomowanych klinik i doświadczonych fachowców. Źle przeprowadzona operacja liftingu biustu, może skutkować długotrwałym cierpieniem, bardzo poważnymi kłopotami ze zdrowiem, a nawet ryzykiem utraty życia. Najczęściej spotykanymi komplikacjami po operacji podciągania piersi, są krwawienia i infekcje. Pojawia się też asymetria piersi oraz kłopoty z czuciem w polu operacyjnym. Na skutek takiej operacji mogą powstawać zakrzepy i blizny koloidalne.

Lifting biustu, efekty

Najlepsze efekty osiąga się przy podciąganiu małych piersi. Najczęściej jest tak, że po około roku, operowane piersi z powrotem opadają. Na kolejny zabieg tego typu można zdecydować się nie wcześniej, niż rok po poprzednim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *