Laserowe usuwanie trądziku

Laserowe usuwanie trądziku

Laseroterapia jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod walki z trądzikiem. Od kilku lat korzysta z niej coraz więcej właścicielek i właścicieli cery tłustej, która charakteryzuje się skłonnościami do wyprysków. Laser działa skutecznie na trądzik. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że nie powoduje on niepożądanych reakcji organizmu, jakie zdarzają się przy przyjmowaniu doustnych leków przeciwtrądzikowych.

Trądzik i jego odmiany

Trądzik, to przypadłość wieku młodzieńczego związana ze zmianami hormonalnymi okresu dorastania. Wypryski pojawiające się na twarzy w tym okresie, nie uważa się za schorzenie. Przeciwdziałanie trądzikowi polega na systematycznym oczyszczaniu twarzy przystosowanymi do tego celu preparatami kosmetycznymi lub ziołowymi. Leczenie trądziku włącza się wówczas, gdy przybiera on ostrą postać. Do leczenia kwalifikują się także odmiany trądziku pojawiające się w wieku dojrzałym, a więc po trzydziestym roku życia. Taki trądzik nie jest już naturalnym zjawiskiem lecz schorzeniem.

Usuwanie trądziku przy pomocy laserów

Zabiegi takie mogą być wykonywane tylko przez odpowiednio przygotowanych lekarzy. Zabieg polega na bezpośrednim przyłożeniu do skóry pacjenta, głowicy lasera, która emituje odpowiedni promień. Wiązka lasera ingeruje w zmiany widoczne na skórze i te zlokalizowane w jej głębszych warstwach. Zabiegi laserowego usuwania trądziku są bezbolesne. Jeśli jest inaczej, skórę znieczula się miejscowo specjalnym kremem.

Po zabiegu laserowego usuwania trądziku

Naturalną reakcją tkanek na działanie lasera jest krótkotrwały obrzęk i zasinienie. Dobrze jest kilka dni spędzić w domu i delikatnie pielęgnować okolicę objętą zabiegiem.

Jak to działa?

Zmiany trądzikowe są związane z mieszkami włosowymi. Gruczoły łojowe skóry wydzielają nadmierną ilość naturalnego łoju, który gromadzi się wokół mieszków. Zaczopowane łojem ujście mieszka włosowego, staje się siedliskiem bakterii, które powodują infekcje i stany ropne. Laser działa na skórę rozgrzewając jej warstwy wierzchnie. Dzięki temu, zniszczeniu ulegają bakterie odpowiedzialne za stany zapalne i wypryski. Laser nie jest obojętny także dla gruczołów łojowych skóry. Dzięki jego działaniu, ilość wytwarzanego sebum zmniejsza się.

Ile to kosztuje?

Cena laserowego usuwania trądziku uzależniona jest od tego, jak duży obszar skóry poddaje się zabiegowi i jak wiele zmian trzeba usunąć. Średni koszt takiego zabiegu to kilkaset złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *