Skleroterapia piankowa

skleroterapia-piankowa

Skleroterapia to jedna z najbezpieczniejszych i najczęściej zalecanych metod leczenia żylaków. Jak wiadomo, żylaki to przewlekłe schorzenie żył, polegające na nieprawidłowym przepływie krwi przez te naczynia. Uszkodzonych żył nie da się niestety naprawić. Jedynym sposobem na zatrzymanie rozwoju choroby, jest więc usuwanie fragmentów większych naczyń lub całych naczynek o niewielkim rozmiarze. Usuwanie jednych i drugich, jest możliwe poprzez prowokowanie zanikania ich. Zanikanie uszkodzonych żył prowokuje się odpowiednimi preparatami, które najpierw wywołują zapalenie ścianek żylnych, następnie doprowadzają do włóknienia żył i ich zaniku. Preparaty te wprowadzane są w odpowiednie miejsca, za pomocą cienkich igieł. Są to iniekcje, które wykonuje lekarz.

Skleroterapia piankowa

Preparaty uszkadzające niewydolne naczynia krwionośne, jakie stosuje się w skleroterapii, mogą mieć różną konsystencję. W leczeniu drobnych żylaków zwanych pajączkami, stosuje się preparaty w postaci płynów. Do leczenia dużych niewydolnych żył stosuje się preparaty mające postać piany. Stąd nazwa skleroterapia piankowa.

Zabiegi piankowe wykonuje się z wykorzystaniem aparatu USG, dzięki czemu lekarz dokładnie widzi, gdzie wprowadzany jest preparat. Precyzję zabiegu podnosi kolorowy obraz przepływu krwi w poszczególnych żyłach, uzyskiwany w trakcie badania Dopplera. Skleroterapia piankowa jest szczególnie korzystna w przypadku problemów z zastawkami żył głównych oraz refluksu krwi do żył głębokich. Zabiegi te są bardzo precyzyjne, dzięki czemu można stosować je w leczeniu żylaków nowotworowych, będących częstym skutkiem operacji chirurgicznych.

Jak wygląda zabieg

Skleroterapia piankowa to zabieg ambulatoryjny, podczas którego nie dochodzi do uszkadzania tkanek, dzięki czemu następnego dnia można powrócić do normalnej aktywności. W zależności od ilości i rozległości zmian chorobowych, zabieg obejmuje od kilku do kilkunastu iniekcji. Wstrzykiwanie leków nie jest bolesne, a ukłucia wykonuje się bardzo cienką igłą. Skleroterapia piankowa, efekty. Skleroterapia piankowa daje zadowalające efekty w leczeniu drobnych i rozległych żylaków. Zabiegi te eliminują żylaki oraz niewydolność żył odpiszczelowych, odstrzałkowych, pachwinowych i podkolanowych. Za ich pomocą leczy się także żylaki i niewydolność pni żylnych kończyn dolnych.

Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem wskazane są leki wzmacniające ściany naczyń, jak na przykład rutinoscorbin. Okolica poddawana skleroterapii nie powinna być owłosiona. Po zabiegu nosi się opatrunek i wskazany jest ruch. W przeciwnym razie preparaty wstrzykiwane do chorych żył, mogą przedostać się do krwioobiegu, a to jest niewskazane.

GD Star Rating
loading...

Popularne zabiegi:

  1. Skleroterapia
  2. Usuwanie żylaków
  3. Leczenie żylaków kończyn dolnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha Captcha Reload

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zobacz także: malowanie paznokci Rzeszów, okna,