Kwasy na twarz

Kwasy na twarz

Kwasy, z natury kojarzą nam się z czymś ostrym i żrącym. Dlaczego więc stosuje się je na twarz? Stosuje się je, ponieważ są takie, których stosowanie nie tylko nie szkodzi twarzy, ale wręcz przeciwnie, pomaga jej odzyskać młodość, świeżość, piękny koloryt i blask. Chodzi o naturalne kwasy owocowe. Kwasy te są naturalne, co nie znaczy delikatnie. Substancje pozyskiwane z roślin i owoców są bardzo aktywne. Pomagają tylko wtedy, gdy na skórę twarzy dozuje je doświadczony specjalista.

Kwasy na twarz

Kwasy na twarz, to substancje aktywne naturalnego pochodzenia, które wygładzają skórę twarzy, eliminują przebarwienia, redukują zmarszczki i oczyszczają pory. Kwasy te, to przede wszystkim kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas salicylowy i trichlorooctowy. Na skórę twarzy nakłada się substancje zawierające mniejsze lub większe ilości wymienionych wyżej kwasów. Kwasy mają tę właściwość, że przyczyniają się do złuszczania niektórych warstw naskórka. Chodzi o warstwy rogowe, które stanowią naturalną barierę ochronną skóry. Warstwę te trzeba częściowo zniszczyć, by preparaty kosmetyczne dostały się nieco głębiej i tam zadziałały. Od ilości, rodzaju i czasu spoczywania preparatów kwasowych na skórze, zależy głębokość oddziaływań zabiegów z kwasami. Zabiegi te to peeling chemiczny. Peelingi chemiczne dzielimy na powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie. Głębokość działania peelingu dobiera lekarz.

Zabiegi kwasowe na twarz, przebieg

Na umytą i odtłuszczoną skórę twarzy nakłada się preparat złuszczający. Po upływie wyznaczonego czasu, zmywa się specyfik i nakłada preparat regenerujący skórę. Maseczki kwasowe mogą powodować odczucie ciepła lub pieczenia.

Co dają kwasy na twarz?

Kwasy stosowane w formie mieszanek nakładanych na twarz jako różnego rodzaju maseczki, eliminują zrogowaciały naskórek, poprzez rozpuszczanie błon komórkowych. Na skutek tego, warstwy te są złuszczane, a na powierzchnię wydostaje się młodsza, gładsza, jaśniejsza i świeższa skóra. Kwasy na twarz redukują zmarszczki mimiczne i załamania skóry powstałe na skutek częstego działania na nią promieni słonecznych. Kwasy na twarz świetnie radzą sobie z różnego rodzaju przebarwieniami. Przebarwienia skórne powstają w kontakcie ze słońcem, są efektem zmian hormonalnych pozostałością przebytych zapaleń i efektem starzenia się skóry. Kwasy na twarz mają także działanie oczyszczające, co ma szczególne znaczenie w przypadku cery tłustej skłonnej do wyprysków. Kwasy na twarz eliminują objawy zmęczenia i wysuszenia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *