Ultradźwięki, przeciwwskazania

ultradzwieki-przeciwwskazania

Fale dźwiękowe dzielimy na te, które możemy usłyszeć i na te, których ludzkim uchem wychwycić się nie da. Do tej kategorii należą właśnie ultradźwięki. Ultradźwięki, to nic innego, jak drgania mechaniczne o bardzo wysokiej częstotliwości, zbyt wysokiej dla ludzkiego narządu słuchu. Podczas emisji ultradźwięków, pacjent nie odczuwa impulsów takich, jak podczas stymulacji prądem elektrycznym. Ultradźwięki zaliczane są do mechanoterapii, która działa najpierw miejscowo, a następnie ogólnie. Podczas działania ultradźwiękami na skórę, w miejscach, gdzie to następuje, występują zmiany o charakterze mechanicznym, termicznym i fizykochemicznym. Ogólne działanie ultradźwięków następuje wówczas, gdy terapii tej poddane są zwoje lub sploty nerwowe. Reakcje ogólne wywołane przez ultradźwięki, mają charakter odruchowy. Inaczej mówiąc, są zupełnie niezależne od człowieka, ale wpływają na stan i funkcjonowanie różnych narządów objętych różnymi schorzeniami.

Terapia ultradźwiękami, efekty

Oddziaływaniem ultradźwiękami na organizm człowieka, łagodzi dolegliwości bólowe, eliminuje stany zapalne i przyczynia się do lepszego wchłaniania różnorakich substancji leczniczych. Ultradźwięki zmniejszają napięcie mięśni, przy okazji wytwarzając w nich ciepło. Dzięki falom ultradźwiękowym, poprawie ulega wygląd różnego rodzaju blizn, zwłaszcza tych pooperacyjnych. Ultradźwięki eliminują przykurcze, zwłóknienia mięśni i stawów. Terapia ultradźwiękami stosowana jest także jako czynnik przyspieszający gojenie się tkanek twardych i miękkich. Wszystkie wymienione tu niekorzystne zjawiska medyczne, są wskazaniami do przeprowadzenia serii zabiegów ultradźwiękowych.

Zabiegi ultradźwiękowe, przebieg

Zabiegi te polegają na nadźwiękawianiu wybranej okolicy, za pomocą głowicy emitującej fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki nie mogą być emitowane na skórę pokrytą włoskami, stąd czasami istnieje konieczność usunięcia ich z okolicy poddanej zabiegowi. Po posmarowaniu skóry specjalnym żelem, głowica emitująca fale, jest przesuwana po powierzchni skóry. Pacjent nie odczuwa niczego, poza delikatnym dotykiem głowicy.

Ultradźwięki, przeciwwskazania

Istnieje wiele przeciwwskazań do stosowania ultradźwięków. Terapii tej nie proponuje się osobom z chorobami nowotworowymi, a także z ostrymi stanami zapalnymi. Ultradźwięki nie mogą być stosowane u osób z problemami żylnymi, takimi jak żylaki, zakrzepica, zwapnienie naczyń i zakrzepowe zapalenie żył. Przeciwwskazaniami do zabiegów ultradźwiękowych są metalowe implanty, choroby zakaźne, choroby serca, problemy z krzepnięciem krwi, ciąża i ogólne wyniszczenie organizmu.

GD Star Rating
loading...

Popularne zabiegi:

  1. Ultradźwięki w kosmetyce
  2. Mikrodermabrazja przeciwwskazania
  3. Mezoterapia bezigłowa
  4. Mezoterapia bezigłowa, przeciwwskazania
  5. Liposukcja ultradźwiękowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha Captcha Reload

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zobacz także: portakal.pl/personal-shopping, Zabiegi takie jak kwas hialuronowy, radiess i inne z medycyny estetycznej tylk ow Medest Katowice sprawdź na medest.pl,