Krioterapia, przeciwwskazania

krioterapia-przeciwwskazania

Krioterapia polega na uogólnionym, bądź miejscowym działaniu bardzo niskimi temperaturami. Mrożenie dotyczy wprawdzie tylko skóry i tkanki podskórnej, ale jego działanie jest o wiele głębsze. Pod wpływem nagłego zimna, kurczą się naczynia krwionośne znajdujące się w skórze. Dzięki temu, więcej krwi dopływa do głębiej położonych, dużych naczyń. Oddziaływanie w ten sposób na głębiej położone tkanki, eliminuje mnóstwo dolegliwości.

Krioterapia ogólna i miejscowa

Krioterapia ogólna to działanie zimnem na całe ciało, z wyjątkiem skóry głowy. Oddziaływanie to możliwe jest dzięki specjalnym komorom krioterapeutycznym. Ogólna krioterapia eliminuje zmęczenie fizyczne i psychiczne. Krioterapia miejscowa, to mrożenie okolic ciała, objętych różnymi zmianami chorobowymi. Mrożenie odbywa się tu przy pomocy specjalnych urządzeń, emitujących wąski strumień zimna. Krioterapia miejscowa stosowana jest w leczeniu zarówno zmian skórnych, jak i schorzeń układu mięśniowego, kostnego i stawowego. Podczas zabiegów krioterapii eliminuje się ślady po oparzeniach, blizny i brodawki. Krioterapia miejscowa łagodzi dolegliwości towarzyszące różnego typu urazom kostno stawowym, zwyrodnieniom kości i stawów, chorobom mięśni i ścięgien.

Krioterapia, przeciwwskazania

Pomimo licznych zalet ogólnego i miejscowego leczenia zimnem, istnieją przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju zabiegów. Krioterapia ogólna przebiega w małych komorach. Przeciwwskazaniem do jej stosowania jest lęk przed zamkniętymi i ciasnymi pomieszczeniami – klaustrofobia. Podczas zabiegów krioterapii mogą wystąpić zmiany ciśnienia tętniczego, a także dodatkowe obciążenie serca. Dlatego zabiegów tych nie stosuje się u osób z chorobami wieńcowymi i nadciśnieniem. Przeciwwskazaniami do krioterapii są też zaburzenia czynności tarczycy (niedoczynność) oraz duża niedokrwistość. Przed podjęciem tego typu leczenia, lekarz pyta pacjentów, czy przyjmują leki psychotropowe. Jeśli tak jest, nie zaleca krioterapii. Przeciwwskazaniem do krioterapii są też choroby płuc, a w szczególności widoczne tam przecieki tętniczo żylne. Krioterapia ogólna nie jest obojętna dla układu oddechowego, dlatego nie stosuje się jej u osób z dusznicą bolesną, wysiłkową i spontaniczną. Poddawanie ciała mrożeniu i wpływanie tym samym na układ krążenia, jest nie wskazane w przypadku miażdżycy i miejscowych zaburzeniach ukrwienia.

GD Star Rating
loading...
Krioterapia, przeciwwskazania, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Popularne zabiegi:

  1. Krioterapia miejscowa
  2. Krioterapia
  3. Jonoforeza przeciwwskazania
  4. Endermologia, przeciwwskazania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha Captcha Reload

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zobacz także: , ,