Elektrostymulacja opinie

elektrostymulacja-opinie

Elektrostymulacja to działanie prądem elektrycznym na mięśnie. Oddziaływanie to jest bardzo często stosowane. Elektrostymulacja jest jednym z działów fizykoterapii. U podstaw elektrostymulacji leży odkrycie, że niewielkie dawki prądu elektrycznego, mają wpływ na pracę mięśni i jest to wpływ pozytywny. Mięśnie, na które działa prąd, reagują na impulsy elektryczne tak, jakby wykonywały ciężką pracę fizyczną. Prąd pobudza mięśnie do ruchu, choć człowiek nie wykonuje w tym momencie żadnych ćwiczeń. Ruch mięśni wywoływany prądem, jest tak samo intensywny, jak ma to miejsce podczas dużego wysiłku fizycznego.

Elektrostymulacja, opinie specjalistów

Możliwość stymulowania mięśni do pracy, przy pomocy prądu elektrycznego, jest – zdaniem lekarzy – bardzo istotna. Dzięki niej, można pobudzać do pracy mięśnie części ciała, które właśnie uległy wypadkom lub urazom. Elektrostymulacja, daje olbrzymie możliwości leczenia wielu schorzeń, związanych ze stanem i kondycją mięśni. Lekarze podkreślają, je jest to jedna z najskuteczniejszych metod pomagania pacjentom cierpiącym na niedowłady, zaniki, porażenia i czasowe urazy. Chodzi o to, że w czasie, gdy wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń jest niemożliwe, mięśnie mogą pracować. Czas ten może być bardzo długi. Mięśnie pozbawione aktywności, tracą swoją masę i kondycję. Elektrostymulacja pozwala zachować je w dobrym stanie, mimo braku czynnego wysiłku pacjenta. Elektrostymulacja powstrzymuje rozwój chorób mięśni.

Elektrostymulacja, opinie pacjentów

Zdaniem przeważającej liczby pacjentów korzystających z elektrostymulacji, metoda ta daje nadzieję na to, że po chorobie szybciej wróci się do dawnej kondycji. Pacjentom, u których choroby mięśni są trwałe, elektrostymulacja pomaga zachować tę sprawność mięśni, która jeszcze występuje. Jest to bardzo istotne dla zdrowia i kondycji psychicznej pacjentów. Z elektrostymulacji wyjątkowo zadowoleni są ci, którym pomaga ona w walce z otyłością. Chodzi o to, że osoby bardzo otyłe nie są w stanie wykonywać ciężkich ćwiczeń. Elektrostymulacja pobudza ich mięśnie do pracy, co z kolei przyczynia się do szybszego spalania tłuszczu. Osoby, które korzystają z elektrostymulacji, podkreślają, że wysiłek, jaki wykonują mięśnie podczas takich zabiegów, daje się odczuć pod postacią ogólnego zmęczenia. Nie ćwiczy się, ale czuje się jakby się ćwiczyło.

GD Star Rating
loading...

Popularne zabiegi:

  1. Elektrostymulacja
  2. Endermologia opinie
  3. Drenaż limfatyczny opinie
  4. Peeling kawitacyjny opinie
  5. Masaż sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha Captcha Reload

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zobacz także: Brukarstwo Lubuskie, ,