Domowe sposoby na cellulit

domowe-sposoby-na-cellulit

Cellulit, nazywany także pomarańczową skórką, jest defektem estetycznym, którego przyczyną jest nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, tworząca pod skórą niewielkie grudki. Cellulit może też być skutkiem zatrzymywania wody w organizmie. U osób z dużą nadwagą występuje tak zwany cellulit włóknisty. Jest to miękka, gąbczasta i dość gruba warstwa tkanki tłuszczowej. Niestety, cellulit dopada niemal wszystkie kobiety. U mężczyzn przypadłość ta zdarza się niezwykle rzadko.

Domowe sposoby na cellulit

Jak dotąd nie wymyślono szybkiej i łatwej metody pozbycia się skórki pomarańczowej, w warunkach domowych. Domowe metody walki z cellulitem to procesy rozłożone w czasie. Aby walka ta była efektywna, trzeba uruchomić jednocześnie różnego rodzaju działania. Chodzi o to, by niechciane zjawisko zaatakować wielostronnie.

Dieta przeciw cellulitowi

Tłuszcz nierównomiernie odkładający się w organizmie, po części bierze się z tego co jemy. Aby uniknąć cellulitu lub zlikwidować ten, który już jest, należy się zdrowo odżywiać. Nie chodzi tu o nic nadzwyczajnego. Po prostu zdrowa dieta, z dużą ilością warzyw i owoców, wody mineralnej, zielonej i czerwonej herbaty, chudego mięsa, produktów wieloziarnistych, nabiału i ryb. Cellulit zmniejsza się, gdy potrawy smażone zastąpimy gotowanymi, gdy zrezygnujemy z tłustych, słodkich i słonych przekąsek, gdy jemy regularnie, to znaczy pięć małych posiłków dziennie.

Ruch przeciw cellulitowi

Przeciw cellulitowi najlepiej działa ruch, aktywizujący mięśnie pośladków i ud. Mięśnie te pracują szczególnie ciężko, gdy pływamy, jeździmy na rowerze, uprawiamy regularne spacery.

Kosmetyki przeciw cellulitowi

Naturalnym peelingiem minimalizującym cellulit, jest sporządzona w domu mieszanka z soli kuchennej i oliwy. Mieszankę tę trzeba wcierać ruchami od kolan w górę. Masaże z takim peelingiem można stosować raz na tydzień. Peeling złuszcza martwy naskórek, co sprawia, że skóra ud i pośladków staje się bardziej napięta, a skórka pomarańczowa mniej wyczuwalna i widoczna. Ten sam efekt przyniesie natarcie ciała cytryną i zawinięcie na jakiś czas w folię aluminiową. Pod folią zrobi się na tyle ciepło, że naturalne substancje odżywcze znajdujące się w cytrynie, dotrą w głębsze warstwy skóry, w których tworzy się cellulit.

Rozmasuj cellulit

Grudki tłuszczu zostaną szybciej wchłonięte przez organizm, jeśli będą regularnie rozmasowywane. Do masażu ud i pośladków można użyć wygodnych urządzeń dostępnych w sklepach. Masujemy się podczas kąpieli, zawsze z dołu do góry.

GD Star Rating
loading...

Popularne zabiegi:

  1. Domowe sposoby na trądzik
  2. Usuwanie cellulitu
  3. Sposoby na wypadanie włosów
  4. Peeling domowy
  5. Peeling cukrowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha Captcha Reload

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zobacz także: Szkło kuchenne, ,