Choroby paznokci u nóg

choroby-paznokci-u-stop

O zdrowiu naszych stóp, świadczy między innymi, wygląd i stan paznokci. Niestety, paznokcie u stóp bywają atakowane przez różne choroby. Tym, co najczęściej budzi nasz niepokój, jest łamanie się paznokci, żółknięcie lub zasinienie płytek paznokciowych, pofałdowanie paznokci, plamki na płytkach, utrata połysku itp.  Nieznaczne nierówności i pojedyncze plamki na paznokciach stóp, nie są jeszcze powodem do niepokoju. Paznokcie nie muszą wyglądać idealnie. Objawami chorób są liczne plamki i liczne pofałdowania płytek. Przebarwienia płytki, mogą świadczyć o rozwoju łuszczycy.

Kiedy paznokcie żółkną

Żółknięcie płytek paznokciowych, nie musi być objawem chorobowym. W wielu przypadkach, jest to naturalny skutek, wielokrotnego pokrywania płytek, kolorowymi lakierami. Do lekarza należy się udać wówczas, gdy po kilkutygodniowym zaprzestaniu malowania, paznokcie nadal są żółte.

Choroby paznokci stóp

Zapalenie łożyska paznokcia, to schorzenie, które może być wywołane zranieniem podczas zabiegu pielęgnacyjnego. Maleńkie ranki mogą zostać zakażone przez bakterie lub grzyby. Objawem tej choroby jest podskórny ciek ropny, a także obrzęk i zaczerwienienie okolicy paznokcia. Zapalenie łożyska paznokcia, musi być leczone przez lekarza. Wrastające paznokcie, to choroba, która dotyczy przede wszystkim dużych palców stóp. Kąty paznokcia obierają niewłaściwy kierunek wzrastania i wbijają się w skórę. Leczenie tej choroby, polega na stosowaniu tamponady lub zakładaniu tak zwanych klamer na paznokcie. Paznokcie wrastają na skutek obciskania stóp ciasnym obuwiem lub zbyt mocnego przycinania płytek paznokciowych. Płytki paznokci u stóp, obcina się prosto, bez zaokrąglania. Zaokrąglanie może powodować wrastanie paznokci. Grzybica paznokci to jedna z najczęstszych dolegliwości, jakie atakują płytki paznokciowe. Grzybica paznokci wywoływana jest przez bardzo różne rodzaje drobnoustrojów, nazywanych łącznie grzybami. Objawami tej choroby są przebarwienia płytek, podnoszenie się ich i pofałdowania. Grzybicą paznokci bardzo łatwo można się zarazić, korzystając z basenów, pływalni saun i innych miejsc publicznych, gdzie chodzi się na boso. Leczenie grzybicy paznokci polega na miejscowym i doustnym stosowaniu, odpowiednio dobranych antybiotyków.

Unikaj chorób paznokci stóp

Unikanie schorzeń paznokci stóp, polega na codziennym stosowaniu podstawowych zasad higieny. Poza tym, należy unikać ciasnego obuwia, a także przegrzewania i nadmiernego pocenia się stóp.

GD Star Rating
loading...

Popularne zabiegi:

  1. Manicure
  2. Klamry na paznokcie
  3. Manicure shellac
  4. Manicure hybrydowy
  5. Manicure japoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha Captcha Reload

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zobacz także: gabinet kosmetyczny Gdynia, dzierżawa kopiarek,