Klamry na paznokcie

Klamry na paznokcie

Paznokcie u stóp mogą być ich ozdobą. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy są zadbane i zdrowe. Paznokcie u stóp mogą sprawiać wiele kłopotów. Z niektórymi jesteśmy w stanie poradzić sobie we własnym zakresie, z innymi musimy zgłosić się do specjalisty. Problemem tej drugiej kategorii są paznokcie wrastające w skórę. Problem ten polega na niewłaściwym kierunku rośnięcia płytki paznokciowej. Wrastające paznokcie, to nie tylko problem estetyczny, ale także i zdrowotny. Płytka paznokciowa wrastająca w skórę, powoduje ból, który może nawet utrudniać chodzenie.

Klamry na paznokcie

Najskuteczniejszym sposobem na powstrzymanie wrastania paznokci stóp, są tak zwane klamry. Są to lekkie, metalowe elementy, montowane na płytce paznokciowej. Klamry tego typu po raz pierwszy zastosowano ponad pół wieku temu. Klamry zmieniają tor rośnięcia płytki paznokciowej lub spłaszczają ją. Metalowe konstrukcje dobierane są indywidualnie do problemów, z jakimi zmagają się poszczególni klienci. Wykwalifikowana pedicurzystka będzie wiedziała, jaki rozmiar dobrać do każdego klienta, jaki kształt klamry będzie odpowiedni dla danych paznokci i jak naprężyć klamry, by odpowiednio podtrzymywały płytkę. Zabieg zakładania klamer na paznokciach, nie łączy się z żadnym bólem. Po nałożeniu klamer, znikają też odczucia bólowe i dyskomfort związany z wrastaniem paznokci w skórę.

Klamry na paznokcie, zastosowanie

Klamry na paznokcie stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy z problemem wrastania płytek, nie można poradzić sobie w żaden inny sposób. Na przykład wtedy, gdy raz usunięty paznokieć, po odrośnięciu, znowu wrasta w skórę. Klamry takie są także świetnym sposobem na eliminację problemu wrastających paznokci u dzieci. U maluchów poniżej piątego roku życia lepsza jest tamponada, ale u starszych dzieci klamry sprawdzają się znakomicie.

Jak działają klamry

Zadaniem klamer jest spowodowanie, że płytki paznokciowe, zamiast rosnąć w dół, skierują się ku górze. Prawidłowo rosnąca płytka paznokciowa leży na podłożu, nie wrasta w nie, nie uszkadza go i nie kaleczy. Klamry na paznokcie podnoszą płytkę do góry, naprężają ją i utrzymują w odpowiedniej pozycji.

Klamry na paznokcie, efekty

Klamry na wrastające paznokcie, to coś, czego nie trzeba nosić do końca życia. Stosuje się je czasowo. Efekty tego rodzaju oddziaływań polegają na tym, że paznokieć przymuszany przez jakiś czas do rośnięcia we właściwym kierunku, zaczyna rosnąć w taki sposób bez pomocy klamer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *