Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Nie wszyscy kochają fale i loki. Najbardziej nie lubią ich ci, którym przypadły one w udziale. Proste włosy są modne, dlatego prostują je kobiety i mężczyźni. Długie i wyprostowane włosy odmładzają, ale wymagają codziennych zabiegów. Od kilku lat na rynku usług fryzjerskich dostępna jest usługa trwałego prostowania włosów. Istnieje kilka metod osiągania efektu prostych włosów, utrzymujących się przez wiele tygodni. Jedną z nich jest keratynowe prostowanie włosów.

Prostowanie włosów keratyną

Keratynowe zabiegi prostujące wygładzają, nawilżają, i odżywiają włosy. Keratyna jest białkiem, z którego zbudowane są włosy, tak więc działa się tu czynnikiem naturalnym i nieszkodliwym. Keratyna nie tylko nie niszczy włosów, nie oblepia ich i nie skleja. Wręcz przeciwnie, odmładza je i wzmacnia. Zabieg keratynowego prostowania włosów, polega na wprasowaniu ich we włosy za pomocą specjalnej prostownicy. Naturalne białko otula pojedyncze włosy, co utrwala wyprostowaną i ułożoną fryzurę.

Keratynowe prostowanie włosów, zastosowanie

Nie istnieją przeciwwskazania do prostowania włosów z użyciem keratyny. Zabiegi takie są nieszkodliwe, a nawet korzystne dla włosów suchych, cienkich, łamliwych, pozbawionych blasku czy zniszczonych częstym rozjaśnianiem i farbowaniem. Keratyna powstrzymuje włosy od puszenia się, skręcania pod wpływem wilgoci, podwijania do góry itp. Keratynowe prostowanie włosów, zaleca się szczególnie do włosów, które trudno się prostują i układają.

Keratyna na włosy, efekty

Efektem keratynowego prostowania włosów, są włosy proste i łatwo układające się. Po każdym umyciu o wiele łatwiej jest ułożyć fryzurę. Włosy podporządkowują się, są miękkie, gładkie i lśniące. Nie przyklejają się do głowy i nie tworzą efektu suchego siana. Nie skręcają się pod wpływem wilgoci, fryzury nie tracą stylu i kształtu. Keratyna nadaje włosom młody, atrakcyjny i zdrowy wygląd. Efekt keratynowego prostowania włosów utrzymuje się do trzech miesięcy. Po tym czasie, keratyna wypłukuje się z włosów. Najdłużej, bo do pięciu miesięcy, efekty takich zabiegów utrzymują się na włosach cienkich ze skłonnością do puszenia. W przypadku włosów farbowanych, kreatyna wzmacnia kolor i sprawia, że dłużej utrzymuje się on na włosach. Keratynowe prostowanie włosów nie zwalnia całkowicie z ich układania, lecz zdecydowanie skraca i ułatwia tę czynność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *