Jak wzmocnić włosy

Jak wzmocnić włosy

Kiedy włosy wymagają wzmocnienia. O tym, że włosy wymagają wzmocnienia, mówimy wówczas, gdy wyglądają na rachityczne, cienkie i słabe, zarówno gdy się na nie patrzy, jak i gdy się ich dotyka. Wzmocnienia wymagają włosy cienkie, włosy łamiące się, włosy matowe i wypadające. Od czasu do czasu, każde włosy wymagają wzmocnienia. Dzieje się tak dlatego, że chcąc upiększyć je, osłabiamy je jednocześnie. Na kondycję włosów, niekorzystnie wpływają wszelkie działania, polegające na bezpośrednim działaniu na nie wysoką temperaturą, a tak dzieje się podczas każdego suszenia, podkręcania, czy prostowania. Włosy nie przepadają też za farbowaniem. Obecnie produkowane farby do włosów są o wiele łagodniejsze niż te sprzed wielu lat, to jednak czynniki zawarte w nich, nie są dla włosów zupełnie obojętne. Najbardziej osłabiającym włosy zabiegiem, jest rozjaśnianie ich. Wymaga ono bowiem głębokiej ingerencji w strukturę włosa. Czynnikami osłabiającymi włosy, są także wszelkie zanieczyszczenia obecne w środowisku.

Czym wzmacniamy włosy

Wzmocnienie włosa polega na jego odbudowie. Odnowa włosów przebiega etapowo. Najpierw oczyszcza się je, następnie odbudowuje, a na końcu poddaje nawilżaniu. W oczyszczaniu włosów, chodzi o to, by zmyć z nich różnego rodzaju osady, które są skutkiem stosowania popularnych kosmetyków do włosów. Środkiem najlepiej czyszczącym włosy jest soda oczyszczona. Dla łatwiejszego przeprowadzenia zabiegu, można dodać ją do szamponu. Szampon z sodą nakładamy na włosy dwukrotnie. Po pierwszym razie, wytworzoną pianę trzymamy na głowie dziesięć minut. Odbudowę włosów najlepiej powierzyć naturalnym proteinom, których najwięcej jest w surowym jajku. Jajko wcieramy we włosy i czekamy pół godziny. Następnie spłukujemy. Nawilżanie włosów polega na rozprowadzeniu na nich łyżki oliwy z oliwek, nałożeniu na głowę czepka foliowego lub owinięciu głowy przezroczystą folią przylegającą. Po pół godzinie zdejmujemy folię, usuwamy oliwę delikatnym szamponem i płuczemy włosy.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych to pewien problem. Z jednej strony chcemy, by włosy takie były zdrowe i mocne, z drugiej strony farbowanie przesusza je i obciąża. Włosy pokryte farbą, należy myć szamponami przeznaczonymi do mycia takich włosów. Wszystkie znane marki kosmetyczne proponują szampony do włosów farbowanych. Szampony takie nawilżają włosy, a jednocześnie chronią pokrywające je kolory. Blask farbowanych włosów pomogą zachować płukanki zawierające sok z cytryny. Włosom farbowanym potrzebne są odpowiednie odżywki. Najlepsze są tu maseczki regeneracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *