Jak powiększyć biust

Jak powiększyć biust

Powiększyć, czy nie? Każda kobieta, postrzega swój biust w sposób subiektywny. Istnieje jednak pewna ogólna prawidłowość, mianowicie taka, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej, uważa, że czego jak czego, ale biustu ma za mało. Na powiększanie biustu, decyduje się coraz więcej pań. Tym bardziej, że zabiegi te nie są już tak kosztowne jak kiedyś. Na dodatek, zmieniło się społeczne postrzeganie ingerowania we własną urodę. To co kiedyś szokowało i gorszyło, dziś jest zwyczajne i nikogo nie dziwi.

Jak powiększyć biust?

To pytanie najlepiej zadać chirurgowi plastycznemu, podczas wstępnej konsultacji w klinice. Lekarz zbada piersi i przedstawi możliwości powiększenia ich. Ważne jest to, by przed takim zabiegiem, oczekiwania pacjentki, były adekwatne do możliwości. Operacje plastyczne biustu, to nie tylko powiększanie, ale także zmiana kształtu i położenia piersi. Powiększać biust można tylko w sprawdzonych klinikach chirurgii plastycznej. Nieumiejętna ingerencja w ten skomplikowany narząd, może skończyć się tragicznie.

Zabieg powiększania biustu

Powiększanie biustu, to zabieg głęboki i inwazyjny, dlatego wykonuje się go w narkozie. Na początku, lekarz nacina pierś w fałdach podsutkowych. Następnie umieszcza w niej implant, w taki sposób, by nie utrudniał pracy gruczołów piersiowych. Chodzi o to, by powiększenie piersi, nie kolidowało z ich Naturalnymi funkcjami w czasie ciąży i w okresie laktacji. Po umieszczeniu implantu, pierś jest zszywana.

Implanty piersiowe

Implanty piersiowe, to miękkie wkładki wszczepiane do piersi. Mogą one zawierać żel silikonowy lub sól fizjologiczną. Implanty różnią się od siebie rozmiarem i kształtem. Rozmiar i kształt implantów, dobiera się odpowiednio do wielkości i kształtu piersi. Istnieją implanty okrągłe i w kształcie kropli.

Podciąganie biustu

Jeśli piersi pacjentki są obwisłe, a skóra na nich zwiotczała i pozbawiona sprężystości, samo powiększenie piersi, nie przyniesie oczekiwanego efektu. W takich wypadkach, wykonuje się odpowiednie nacięcia, usuwa nadmiar skóry i unosi piersi w górę.

Czas po operacji

Zaraz po zabiegu, piersi chronione są przez opatrunek i bandaż elastyczny. Dziesięć dni po zabiegu nosi się szwy. Powiększone piersi są z początku obolałe i utrudniają ruchy. Aby utrwalić nowy ich kształt i położenie, przez dość długi czas nosi się specjalne staniki. Amatorki pływania i gimnastyki, muszą obyć się bez nich przez sześć tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *