Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Powszechnie wiadomo, że jednym z czynników przyspieszających starzenie się skóry, jest promieniowanie słoneczne. Czynnika tego nie można uniknąć, choć można minimalizować jego działanie na skórę. Promienie słoneczne padają na twarz każdego dnia i każdego dnia niepostrzeżenie postępuje proces starzenia się skóry. O tym, że słońce dodaje nam lat świadczy choćby fakt, że osoby, które kochają kąpiele słoneczne są nie tylko opalone, ale wyglądają na więcej lat, niż mają naprawdę. Przy intensywnym korzystaniu ze słońca lub solarium, nie pomagają środki nawilżające. Skóra twarzy staje się sucha i pomarszczona.

Fotoodmładzanie

Obecnie wiemy już, że światło nie tylko postarza skórę, ale odpowiednio dozowane, może ją odmłodzić. Fotoodmładzanie, to zabiegi, dzięki którym przywraca się skórze młody i świeży wygląd. Fotoodmładzanie polega na bezpośrednim działaniu na skórę intensywnymi impulsami światła laserowego. Impulsy te wnikają w głębsze warstwy skóry i inicjują w niej procesy odmładzania. Pod wpływem działania światła, aktywizują się struktury skórne odpowiedzialne za wytwarzanie włókien kolagenowych. Dzięki temu zmarszczki ulegają spłyceniu, znikają przebarwienia, a pory skórne ulegają oczyszczeniu. Odmłodzona skóra odzyskuje jędrność, napięcie i blask. Podczas zabiegu, lekarz dotyka skóry głowicą emitującą światło. Skóra zostaje przedtem posmarowana żelem ułatwiającym prowadzenie głowicy. Działanie lasera odczuwa się subiektywnie. Czasami jest to lekki dyskomfort i pieczenie. Po zabiegu schładza się skórę okładami. W niektórych przypadkach, krótko po zabiegu, utrzymuje się na twarzy niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Przez dwa tygodnie po zabiegu, skóra twarzy może być nadwrażliwa, dlatego wskazany jest ostrożny makijaż, łagodne środki myjące i ograniczony wysiłek fizyczny.

Fotoodmładzanie, wskazania

Wskazaniem do zabiegu fotoodmładzania, jest skóra przesuszona, zmęczona. Zwiotczała i pomarszczona. Fotoodmładzanie wskazane jest także w przypadku pękających naczynek, przebarwień i problemów trądzikowych.

Fotoodmładzanie, przeciwwskazania

Odmładzanie światłem nie wskazane jest w krótkim czasie po kąpielach słonecznych, po korzystaniu z solarium i w trakcie przyjmowania leków zwiększających wrażliwość na światło. Odmładzania światłem nie proponuje się osobom z bielactwem, łuszczycą, chorobami endokrynologicznymi, cukrzycą i padaczką. Zabiegi takie odradza się kobietom w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *