Farbowanie włosów

Farbowanie włosów

Kto tego nie robi? Ze świecą szukać osób (zwłaszcza kobiet), które nie farbują włosów. Farby do włosów przeszły ostatnio prawdziwą rewolucję. Nie ma w nich już czynników tak szkodliwych jak kiedyś. Na ile to możliwe, dodaje się do nich substancje oszczędzające i pielęgnujące włosy. Nie oznacza to, że farby są całkowicie obojętne dla włosów. Tak niestety nie jest. Farbowanie włosów nie przypomina malowania ścian, czy płotu. Farba do włosów nie pokrywa tylko ich powierzchni. Aby pofarbowany włos wyglądał zdrowo i naturalnie, a cała fryzura atrakcyjnie, farby muszą wnikać w głąb włosów, co oczywiście nie jest dla nich obojętne.

Domowe farbowanie włosów

Dla oszczędności czasu, pieniędzy i własnej wygody, często decydujemy się na farbowanie włosów w warunkach domowych. Mamy tu do dyspozycji dwa rodzaje barwników. Pierwsze to szampony koloryzujące, które po prostu rozprowadza się na umyte włosy. Nałożony kolor utrzymuje się średnio przez kilka myć. Do farbowania włosów w domu, służą też farby, które rozrabia się bezpośrednio przed nałożeniem na włosy i nakłada się warstwami. Farbowanie włosów w domu łączy się z dużym ryzykiem osiągnięcia innego efektu niż zamierzony. Rzadko bowiem udaje się osiągnąć dokładnie taki kolor, jaki ma na głowie modelka widoczna na opakowaniu. Efekt wyjściowy koloryzacji włosów, nie zależy jedynie od zastosowanej farby, ale także od koloru włosów, na które ją nakładamy. Jeśli zależy nam na precyzyjnym efekcie farbowania włosów, lepiej udać się w tym celu do salonu fryzjerskiego.

Profesjonalne farbowanie włosów

Farbowanie włosów u fryzjera rozpoczyna się od precyzyjnego dobrania farby do aktualnego koloru włosów i oczekiwanego efektu. Fryzjerzy nie korzystają z gotowych farb, lecz z mieszanek sporządzanych indywidualnie dla każdego klienta. Farby nakłada się na suche włosy i trzyma na nich około czterdziestu minut. Czas trzymania farby na włosach zależny jest od stopnia zmiany aktualnego koloru w nowy. Podobnie ma się rzecz z mocą stosowanych preparatów. Im bardziej radykalna ma być zmiana koloru, tym silniejsze środki trzeba zastosować. Najbardziej inwazyjnym zabiegiem dla włosów, jest przechodzenie od barw ciemnych do jasnych. Wymaga to zastosowania silnie działających utleniaczy. Najmniej szkodliwe dla włosów jest farbowanie ich na kolory zbliżone do naturalnych odcieni. Farbowanie włosów może być jednorodne lub składać się z dwóch lub więcej barw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *