Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na cellulit

Cellulit, nazywany także pomarańczową skórką, jest defektem estetycznym, którego przyczyną jest nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, tworząca pod skórą niewielkie grudki. Cellulit może też być skutkiem zatrzymywania wody w organizmie. U osób z dużą nadwagą występuje tak zwany cellulit włóknisty. Jest to miękka, gąbczasta i dość gruba warstwa tkanki tłuszczowej. Niestety, cellulit dopada niemal wszystkie kobiety. U mężczyzn przypadłość ta zdarza się niezwykle rzadko.

Domowe sposoby na cellulit

Jak dotąd nie wymyślono szybkiej i łatwej metody pozbycia się skórki pomarańczowej, w warunkach domowych. Domowe metody walki z cellulitem to procesy rozłożone w czasie. Aby walka ta była efektywna, trzeba uruchomić jednocześnie różnego rodzaju działania. Chodzi o to, by niechciane zjawisko zaatakować wielostronnie.

Dieta przeciw cellulitowi

Tłuszcz nierównomiernie odkładający się w organizmie, po części bierze się z tego co jemy. Aby uniknąć cellulitu lub zlikwidować ten, który już jest, należy się zdrowo odżywiać. Nie chodzi tu o nic nadzwyczajnego. Po prostu zdrowa dieta, z dużą ilością warzyw i owoców, wody mineralnej, zielonej i czerwonej herbaty, chudego mięsa, produktów wieloziarnistych, nabiału i ryb. Cellulit zmniejsza się, gdy potrawy smażone zastąpimy gotowanymi, gdy zrezygnujemy z tłustych, słodkich i słonych przekąsek, gdy jemy regularnie, to znaczy pięć małych posiłków dziennie.

Ruch przeciw cellulitowi

Przeciw cellulitowi najlepiej działa ruch, aktywizujący mięśnie pośladków i ud. Mięśnie te pracują szczególnie ciężko, gdy pływamy, jeździmy na rowerze, uprawiamy regularne spacery.

Kosmetyki przeciw cellulitowi

Naturalnym peelingiem minimalizującym cellulit, jest sporządzona w domu mieszanka z soli kuchennej i oliwy. Mieszankę tę trzeba wcierać ruchami od kolan w górę. Masaże z takim peelingiem można stosować raz na tydzień. Peeling złuszcza martwy naskórek, co sprawia, że skóra ud i pośladków staje się bardziej napięta, a skórka pomarańczowa mniej wyczuwalna i widoczna. Ten sam efekt przyniesie natarcie ciała cytryną i zawinięcie na jakiś czas w folię aluminiową. Pod folią zrobi się na tyle ciepło, że naturalne substancje odżywcze znajdujące się w cytrynie, dotrą w głębsze warstwy skóry, w których tworzy się cellulit.

Rozmasuj cellulit

Grudki tłuszczu zostaną szybciej wchłonięte przez organizm, jeśli będą regularnie rozmasowywane. Do masażu ud i pośladków można użyć wygodnych urządzeń dostępnych w sklepach. Masujemy się podczas kąpieli, zawsze z dołu do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *