Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na depilację? Na usuwanie naturalnego owłosienia decyduje się dziś niemal każdy. Robimy to przede wszystkim dlatego, że za piękną i zadbaną uważa się skórę gładką. Moda na skórę nie pokrytą włoskami trwa nieprzerwanie od wielu lat. Obecnie, zabiegi depilacyjne wykonują także mężczyźni. Po części oni sami, po części ich partnerki, bardziej od owłosionej, cenią sobie gładką męską skórę.

Przebieg zabiegu depilacji woskiem

Zacznijmy od tego, że zabiegi depilacji woskiem mogą być dokonywane na kilka sposobów. Do depilacji tego typu służą dwa rodzaje wosków: ciepły i zimny. Woski zimne nie wymagają podgrzewania, dlatego można je kupić w sklepach i posłużyć się nimi w domu. Depilacja woskiem, to jeden z zabiegów, jaki oferują niemal wszystkie gabinety kosmetyczne. Depilacja ta przeprowadzana w warunkach domowych i w gabinecie wygląda podobnie. Zabieg rozpoczynamy od nałożenia na skórę jednego z rodzajów wosków. Po równomiernym rozłożeniu go na skórze, czekamy chwilę, aż zrobi się twardy. Następnie, energicznym ruchem odrywamy go od skóry. Wosk bardzo ściśle przylega do skóry i pokrywające ją włoski, przyklejają się do niego. Odrywając wosk, razem z nim wyrywamy włoski wraz z cebulkami. Ważne jest, by wosk oderwać jak najszybciej. Przy wolnym odrywaniu, czuje się usuwanie każdego pojedynczego włoska. Depilacja woskiem jest bolesna, ale większość praktykujących ją osób, twierdzi, że odczucia bólowe maleją z każdym kolejnym zabiegiem.

Efekty depilacji woskiem

Efekty depilacji woskiem są nieocenione. To właśnie dla nich tak wiele osób decyduje się na chwilowe cierpienia związane z wyrywaniem włosków razem z cebulkami. Fakt, że włoski nie są odcinane, lecz usuwane wraz z cebulkami sprawia, że efekty depilacji woskiem są tak zadowalające. Przede wszystkim po tym zabiegu skóra jest idealnie gładka. Nie wyczuwa się na niej mikroskopijnych pozostałości odciętych włosków. Włoski usunięte wraz z cebulkami odrastają bardzo wolno. Po depilacji woskiem, przez kilka tygodni można cieszyć się gładką skórą.

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji woskiem

Wskazaniem do tego rodzaju depilacji, jest każde owłosienie skóry, ale przede wszystkim owłosienie grube, ciemne i gęste. Golenie takiego owłosienia, tylko wzmaga jego wzrost, pogrubia je, usztywnia i wzmacnia. Przeciwwskazaniem do depilacji woskiem, są wszelkiego rodzaju zapalenia skóry, stany ropne i nadwrażliwość na mechaniczne usuwanie owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *