Depilacja wąsika

Depilacja wąsika

Owłosienie pojawiające się na kobiecych twarzach, to kwestia krępująca i kłopotliwa. Tak zwany wąsik, czyli włosy wyrastające nad ustami lub pojawiające się na brodzie, mogą być objawem nieprawidłowych zmian hormonalnych lub naturalnych zmian tego typu, jakie mają miejsce w okresie klimakterium.

Usuwanie wąsika

Kobiecy wąsik może wyglądać różnie. Najłatwiej poradzić sobie z takim, którego włosy są cienkie, rzadkie i nie jest ich zbyt dużo. Pojedyncze włoski można po prostu wyrywać przy pomocy zdezynfekowanej, nowej i ostrej pęsety. Ważne jest, by robić to zdecydowanie i energicznie, gdyż tylko wtedy ma się gwarancję, że usunie się nie tylko same włoski, ale i cebulki. Usunięcie samych włosków, czyli przerwanie ich przy skórze, nie da zbyt dobrego efektu, gdyż zaraz zaczną odrastać. Usuwanie wąsika jest też możliwe przy użyciu wosków dostosowanych do użytku domowego. Są to woski zimne i ciepłe, które mają postać plastrów. Ciepłe woski różnią się tym od zimnych, że rozgrzewa się je dłużej. Woski usuwają owłosienie wraz z cebulkami, a efekt takich zabiegów utrzymuje się około miesiąca.

Usuwanie wąsika przy pomocy chemii

Kobietom borykającym się z problemem zbędnego owłosienia na twarzy, z pomocą przychodzi chemia. Substancje chemiczne rozpuszczające włosy, są głównymi składnikami kremów, żeli i pianek przeznaczonych do depilacji. Chemiczną depilację wąsika, należy wykonywać tylko i wyłącznie kremami do depilacji twarzy. Zabieg jest prosty, szybki i bezbolesny. Na wąsik nakłada się preparat, po czym zbiera się go razem z włoskami.

Golenie wąsika

Golenie damskiego wąsika jednorazową maszynką to zabieg szybki, ale niezbyt skuteczny. Usuwa on jedynie górną część włosa, odcinając ją od cebulki. Dzięki temu włosy odrastają coraz szybciej, a na dodatek ulegają wzmocnieniu. Golenie wąsika trzeba powtarzać prawie co drugi dzień.
Termoliza. Depilacja wąsika to jeden z zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Tak zwana termoliza polega na uszkadzaniu mieszków włosowych impulsami elektrycznymi, dozowanymi przy pomocy cienkiej igły.

Laserowe usuwanie wąsika

Istnieje jedna metoda, która pozwala raz na zawsze pozbyć się problemu damskiego wąsika. Jest to depilacja laserowa. Promienie lasera kierowane są precyzyjnie na cebulki włosowe, które zostają trwale uszkodzone. Zabieg depilacji laserowej trwa około kwadransa, a towarzyszące mu odczucia bólowe, uśmierza się przy pomocy żeli chłodzących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *