Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową

Zabiegi depilacyjne to codzienność. Skóra owłosiona uważana jest za brzydką i nieestetyczną. Szczególny kłopot mają ci, na skórze których rosną ciemne, grube i gęste włosy. Na przestrzeni lat, wymyślono wiele metod pozbywania się owłosienia z różnych części ciała. Skóra na naszym ciele ma różną grubość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. W niektórych miejscach, takich jak pachy i okolice intymne, jest bardzo delikatna. W miejscach tych stosuje się właśnie depilację cukrową.

Na czym polega depilacja cukrowa.

Depilacja cukrowa polega na pokrywaniu wyznaczonych miejsc, specjalną pastą, której głównymi składnikami są cukier, woda i sok z cytryny. Pasta ta ma konsystencję kremu, gdy się ją nakłada, po czym twardnieje i zastyga na skórze. Depilacja pastą cukrową przypomina depilację woskiem, ale nie jest tym samym. W przeciwieństwie do depilacji woskiem, podczas depilacji cukrowej włosy usuwane są z mieszków włosowych, a zabieg polega na ciągnięciu ich zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Dzięki temu, depilacja cukrowa jest o wiele mniej bolesna od depilacji woskiem. Poza tym, nałożenie pasty cukrowej, pozwala na usuwanie krótkich włosków. Tą metodą najlepiej i najbardziej skutecznie usuwane są włoski o długości do pięciu milimetrów.

Depilacja cukrowa, zastosowanie

Depilację pastą cukrową stosuje się na całym ciele, ale szczególnie poleca się ją do usuwania owłosienia z miejsc, w których skóra jest delikatna, wrażliwa i cienka. Depilacja cukrowa doskonale sprawdza się jako sposób usuwania owłosienia z twarzy, pach i miejsc intymnych. Tą metodą można modelować ilość i kształt pozostawianych włosków, dzięki czemu uzyskuje się ciekaw efekty w depilacji brwi i tworzeniu fryzur intymnych.
Depilacja pastą cukrową, efekty. Depilacja cukrem stosowana jest od wielu stuleci. Jej efektem jest nie tylko skóra pozbawiona włosów, ale także skóra wygładzona i odmłodzona. Pasta cukrowa usuwa bowiem nie tylko owłosienie, ale także martwe komórki naskórka. Zabiegi depilacyjne przeprowadzane tą metodą, dają także efekty w postaci słabszych, rzadszych, cieńszych i wolniej rosnących włosków. Po depilacji cukrowej, skóra pozostaje gładka nawet do dziesięciu tygodni.

Wskazania i przeciwwskazania

Depilację pastą cukrową można stosować u wszystkich i w każdym wieku. Naturalna pasta nie powoduje żadnych efektów szkodliwych i można ją stosować nawet tam, gdzie nie wskazane są inne zabiegi depilacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *