Depilacja pach

Depilacja pach

O depilacji pach zaczynamy myśleć wtedy, gdy zbliża się lato lub gdy w środku zimy zamierzamy wybrać się na jakąś imprezę (na przykład sylwestrową), w pięknie skrojonej i odsłaniającej ramiona kreacji. Usuwanie owłosienia z pach nie jest łatwe ze względu na nieregularny kształt i trudną dostępność tej części ciała. Depilując pachy, mamy do dyspozycji tylko jedną rękę, co też utrudnia przeprowadzanie tego typu zabiegów.

Jak depilować pachy?

Przystępując do usuwania owłosienia z pach trzeba pamiętać, że skóra tych okolic, jest wyjątkowo miękka i delikatna. A zatem, trzeba przygotować ją do depilacji. Najlepszym przygotowaniem do tego zabiegu, jest gorąca kąpiel, która rozluźni skórę. Po kąpieli dobrze jest zastosować preparat nawilżający skórę. Niedopuszczalne jest depilowanie pach na sucho, to znaczy bez żeli czy pianek. Jeśli decydujemy się na golenie włosów pod pachami, maszynka przeznaczona do tego celu, musi być ostra. Tępe ostrza bardziej poszarpią niż zetną włoski. Włosy pod pachami najlepiej golić maszynkami posiadającymi trzy ostrza. Maszynki jednorazowe nadają się do kilkukrotnego użytku, ale nie powinny służyć do przeprowadzania więcej niż pięciu zabiegów. Podczas golenia pach, bardzo łatwo się skaleczyć. Dlatego warto mieć pod ręką wodę utlenioną i gazę, które pozwolą na natychmiastowe przemycie powstałych ranek. Na porost włosków pod pachami ma duży wpływ codzienna pielęgnacja tych okolic. Po goleniu warto stosować preparaty spowalniające porost włosów, a należą do nich specjalne mleczka i antyperspiranty. Ważne jest także systematyczne nawilżanie skóry pach, balsamami po kąpieli.

Depilacja pach w gabinecie

Gabinety kosmetologiczne oferują profesjonalne zabiegi usuwania owłosienia z pach. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku owłosienia porastającego inne części ciała, najskuteczniejszym sposobem pozbycia się włosków pod pachami, jest usunięcie ich przy pomocy lasera. Całkowite usunięcie owłosienia spod pach, wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów depilacji laserowej. Depilacja ta, to naświetlania laserem, które powodują obumieranie cebulek włosowych. Cebulki nie ulegają odnowieniu, a więc i włosy pod pachami nie odrastają już nigdy. Depilacja laserowa pach jest kosztowna, bo kilka zabiegów kosztuje około dwóch tysięcy złotych. Wziąwszy jednak pod uwagę fakt, iż efekt ich jest trwały, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem i porównać jego koszty z drobnymi, ale ciągłymi wydatkami związanymi z regularną depilacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *