Depilacja miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych zyskuje sobie coraz większą popularność. Zabiegi te wykonywane są niemal z tą samą częstotliwością, co usuwanie włosków z innych części ciała. Depilacja miejsc intymnych jest skutkiem oferowanej przez projektantów mody bielizny noszonej na co dzień i tej zakładanej na plażę czy basen. Kostiumy kąpielowe są coraz bardziej skąpe, odsłaniają coraz więcej. Tak więc, to co odsłaniają, musi wyglądać atrakcyjnie i estetycznie. Dziś nikt nie boi się depilowania miejsc intymnych. Ochronne funkcje owłosienia przejęły na siebie różnorakie środki higieny intymnej, dostępne w sklepach. Codzienna higiena osobista chroni przed bakteriami.

Depilacja woskiem

Miejsca intymne można depilować woskiem lub pastą cukrową. Zabiegi takie wykonywane są w gabinetach kosmetycznych. Polegają one na pokrywaniu skóry pastą lub woskiem, a następnie zrywaniu ich. Depilacja cukrowa lub woskowa usuwa włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra jest idealnie gładka, a włosy nie odrastają przez cztery tygodnie.

Depilacja chemiczna

Osoby mające wyjątkowo wrażliwą i delikatną skórę, nie zawsze mogą stosować depilację woskiem. Z myślą o nich, produkuje się kremy do depilacji. Kremy takie rozpuszczają włosy i spowalniają ich odrastanie. Zanim jednak zastosujemy ten rodzaj depilacji, musimy się upewnić, czy dany krem przystosowany jest do nakładania na delikatną i cienką skórę okolic intymnych.

Depilacja maszynką

Najprostszym zabiegiem depilacyjnym miejsc intymnych, jest golenie owłosienia maszynką. Zabieg ten polega na ścinaniu części włosków wystających ze skóry. Cebulki włosków pozostają nietknięte. Zabieg golenia maszynką jest szybki, łatwy i bezbolesny, ale nie daje tak zadowalających efektów, jak depilacja woskiem, czy kremem.
Depilator. Niektórzy usuwają włoski z miejsc intymnych przy pomocy depilatorów. Zabieg ten najbardziej przypomina depilację pastą cukrową lub woskiem, gdyż i tu włoski usuwa się razem z cebulkami. Różnica polega jedynie na samej metodzie. Zamiast pasty cukrowej czy wosku, stosuje się tu urządzenie wyrywające włoski.

Efekty poszczególnych zabiegów

Najlepsze efekty daje depilacja woskiem i pastą cukrową. Wosk i pasta są dokładniejsze od depilatorów, które mogą omijać pojedyncze włosy. Kremy do depilacji dają efekty pośrednie między depilacją woskiem, a goleniem maszynką. Najsłabsze efekty daje ścinanie włosków przy pomocy maszynek.

Wskazania i przeciwwskazania

Mechaniczne usuwanie włosów z okolic intymnych jest wskazane w przypadku zdrowej skóry. Nie wskazane jest w przypadku skóry wrażliwej, skłonnej do zapaleń i skóry ze słabymi naczynkami. Ta sama zasada dotyczy chemicznej depilacji miejsc intymnych. W tych przypadkach warto zastanowić się nad depilacją laserową. Golenie miejsc intymnych może stosować każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *