Depilacja kremem

Depilacja kremem

Usuwanie owłosienia nie należy do najłatwiejszych, ani do najprzyjemniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Właściwie, nie są to zabiegi pielęgnacyjne, tylko upiększające. Usuwając włoski porastające skórę, nie poprawiamy jej stanu, a jedynie wygląd. Chodzi o to, że większości z nas, skóra gładka podoba się o wiele bardziej niż skóra owłosiona. Co więcej, skóra bez włosków jest mile widziana, gdy ta nie ogolona kojarzy się z brakiem właściwej dbałości o wygląd.

Jak się depilować

Istnieje wiele metod usuwania niechcianych włosków ze skóry. Każda z nich daje lepsze lub gorsze efekty. Najchętniej usuwamy włosy, gdy są grube, ciemne i dobrze widoczne. Najlepszą metodą pozbywania się owłosienia z ciała, jest depilacja laserowa Light Sheer. Jest najlepsza, bo działa raz na zawsze. Korzystając z tej metody, warto wiedzieć, że laser Light Sheer jest niezawodny i bezpieczny. Podczas zabiegu nie czuje się dyskomfortu. Jak działa laser Light Sheer? Laser taki działa wprost na cebulki, niszcząc je energią swojego światła. Robi to precyzyjnie, nie podrażniając skóry, ani innych tkanek. Jest to możliwe, ponieważ światło lasera absorbowane jest przez melaninę – ciemny barwnik zawarty w cebulkach. Efekty takiej depilacji są nieporównywalne z żadną inną. Wygładzona w ten sposób skóra, nigdy już nie porasta włoskami.

Depilacja kremem

Nie wszyscy zdolni są do tego, by znieść odczucia bólowe, towarzyszące depilacji mechanicznej. Nie każdy toleruje szarpanie włosków przez depilator lub wyrywanie ich wraz z odrywanym woskiem lub warstwą słodkiej masy cukrowej. Wszystkim, którzy nie chcą lub boją się wyrywania włosków, polecamy depilację kremem. Depilacja kremem to depilacja chemiczna. Kremy przeznaczone do depilacji, zawierają substancje chemiczne, które rozpuszczają włosy. W niektórych kremach, znajdziemy dodatkowe składniki, spowalniające porost włosków. Użycie kremów do depilacji jest proste i szybkie, a co najważniejsze, bezbolesne. Nałożony szpatułką krem, rozpuszcza włoski i daje się łatwo zebrać ze skóry. Ponieważ kremy do depilacji to aktywne substancje chemiczne, trzeba ich używać ściśle ze wskazaniami na ulotkach. Pod żadnym pozorem nie należy przesadzać z ilością kremu nakładanego na skórę. Zawsze trzeba wykonać próbę uczuleniową nowego kremu. Nigdy nie wolno trzymać kremu na skórze dłużej, niż zaleca producent. Kremy do depilacji dzielą się na specyfiki do usuwania owłosienia z całego ciała, nóg i okolic intymnych. Te ostatnie działają najdelikatniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *