Depilacja cukrowa

Depilacja cukrowa

Jednym z wyznaczników piękna jest gładka skóra. Włoski porastające ją tu i tam, uważane są za coś zbędnego, brzydkiego i nieestetycznego. Nie lubimy na nie patrzeć, ani dotykać ich. Wymóg gładkiej skóry, przestał obecnie dotyczyć tylko pań. Panowie też muszą spełniać te same wymagania. Tak więc i oni, sięgają po różne metody wygładzania skóry. Usuwanie włosków ze skóry, przebiega na trzy główne sposoby. Pierwszym jest golenie, które w zasadzie nie jest depilacją, a jedynie powierzchniowym skracaniem martwych części włosów. Po goleniu włoski rosną jeszcze szybciej, co więcej nabierają siły i stają się grubsze. Kolejny sposób na depilację, to depilacja mechaniczna. Taką depilację wykonujemy maszynkami, które posiadają obracające się pęsety.

Pęsety chwytają włoski i wyrywają je razem z cebulkami. Depilacja taka jest szybka, tania, wygodna ale i bolesna. W niektórych miejscach może podrażniać skórę. Depilacja woskiem, to kolejny sposób na uzyskanie gładkiej skóry. Wosk ciepły lub zimny, nakłada się na skórę w kierunku porostu włosków, czeka się aż stwardnieje i zrywa się w kierunku przeciwnym. Depilacja woskiem jest bolesna, ale za to szybsza od depilacji depilatorem. Trzeba tylko uważać, by wosk nie przykleił się do skóry. Aby temu zapobiec, dobrze jest posypać ją pudrem lub talkiem. Przy woskach na ciepło, trzeba uważać, by nie poparzyć skóry.  Bardzo popularną, bezbolesną, szybką i niedrogą metodą depilacji, jest depilacja chemiczna. W drogeriach kupuje się krem do depilacji, który nakłada się na skórę i postępuje dokładnie tak, jak napisane jest w ulotce. Kremy do depilacji rozpuszczają włoski. Niektóre opóźniają ich odrastanie.

Depilacja cukrowa

Najbardziej naturalną i najstarszą metodą pozbywania się niechcianego owłosienia, jest depilacja cukrowa. Depilacja ta wymaga sporządzenia pasty, składającej się z cukru pudru, cytryny i dodatkowo miodu.  Gęstą papkę nakłada się na skórę i czeka aż stwardnieje. Następnie zrywa się ją razem z włoskami i cebulkami.  Depilacja cukrowa nie tylko usuwa włosy, ale i pielęgnuje skórę.  Jest bezpieczna i naturalna. Poleca się ją osobom ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Najlepsza depilacja – laser diodowy Light Sheer

Depilacja najnowszej generacji laserem diodowym Light Sheer, bije na głowę wszystkie inne metody wygładzania skóry. Zabiegi są komfortowe dla pacjentów, depilacja jest bezpieczna dla skóry i wyjątkowo efektywna. Laser kierowany wprost na cebulki, niszczy je nieodwracalnie. Energia światła lasera rozgrzewa mieszki włosowe, na skutek czego następuje  ich obumieranie. Po kilku zabiegach, włosy jaśnieją, wypadają i nie odrastają już nigdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *