Depilacja brzucha

Depilacja brzucha

Brzuch jest tą częścią ciała, która u jednych jest owłosiona, a u innych nie. Jedni chcą golić brzuch innym z kolei rosnące tam włoski w ogóle nie przeszkadzają. Depilacja brzucha, to rzecz dyskusyjna. Jedni doradzają ją, jako sposób na pozbycie się problemu. Zdaniem innych, włosy na kobiecym brzuchu, w ogóle nie powinny być depilowane, bo w ogóle nie powinny tam rosnąć. Depilacja obejmuje bowiem te partie ciała, w których włosy rosną naturalnie i nie są objawem żadnego zaburzenia. W przypadku kobiet, tak dzieje się na nogach, w okolicy bikini i pod pachami. Włosy na piersiach i brzuchu nie są naturalne, lecz świadczą o kłopotach hormonalnych. Kłopoty te trzeba leczyć i usuwać. Depilacja włosów nie pomoże, a jedynie zwiększy problem, bo włosy depilowane rosną gęstsze i mocniejsze.

Włosy na męskim brzuchu

Włosy na męskim brzuchu, to zupełnie co innego. Są naturalne, dlatego bezpiecznie można je depilować. Depilacja brzucha to sprawa bardzo delikatna. Golenie włosków na brzuchu, to nienajlepszy pomysł. Włosy po goleniu pozostają w skórze, są twarde i kłujące. Na dodatek bardzo szybko odrastają i za każdym razem są gęstsze i grubsze. Specjaliści nie polecają też panom depilowania brzucha depilatorami. Skóra tych okolic jest delikatna i mechaniczne wyrywanie pojedynczych włosków razem z cebulkami, może boleć, a ponadto może pozostawiać na skórze brzydkie ślady w postaci zasinień, wybroczyn i zaczerwienień. Depilowanie brzucha woskiem jest także zbyt drastyczne. Skóra tych okolic jest delikatna i takie zabiegi mogłyby jej zaszkodzić. Z tradycyjnych i dostępnych w domu metod depilacji, dla brzucha najlepsza będzie depilacja chemiczna. Polega ona na stosowaniu kremów do depilacji, które rozpuszczają włoski. Stosowanie ich też wymaga podporządkowania się zasadom opisanym na opakowaniach. Nieumiejętne nakładanie kremu, nakładanie zbyt dużych ilości specyfiku lub zbyt długie trzymanie go na skórze, też może skutkować niemiłymi konsekwencjami, w postaci zapaleń mieszków włosowych i podrażnienia skóry.

Laser diodowy Light Sheer

Najlepszą i najskuteczniejszą metodą pozbywania się włosów na brzuchu jest depilacja laserowa systemem Light Sheer. Metoda ta jest nowoczesna, sprawdzona i bezpieczna. Najważniejsze jest też to, że przynosi ona rewelacyjne efekty. Laser trwale uszkadza mieszki włosowe i cebulki, nie naruszając przy tym otaczających ich tkanek.  Tak wysoka precyzja działania, możliwa jest dzięki absorbcji światła przez ciemny barwnik – melaninę –zawartą w cebulkach. Poddany depilacji laserowej Light Sheer brzuch, pozostaje na zawsze gładki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *