Depilacja brwi

Depilacja brwi

Naturalny kształt brwi nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Wobec tego decydujemy się na zmienianie go. Zmiany kształtu brwi można dokonać samodzielnie lub zwrócić się o fachową pomoc do kosmetyczki. Decydując się na depilację brwi, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Ważne jest to, by wiedzieć, że nie każde brwi pasują do każdej twarzy. Najmodniejsze w danym sezonie brwi, mogą nas oszpecić zamiast dodać nam urody. Wobec powyższego, dobrze jest pierwszy zabieg tego rodzaju, przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym. Doświadczona kosmetyczka najlepiej dobierze odpowiedni kształt brwi do naszej twarzy i wytłumaczy dokładnie jak należy przeprowadzać taki zabieg. Depilacja brwi powinna być wykonywana odpowiednio do kształtu twarzy, odległości oczu od siebie i nosa, koloru włosów i noszonych okularów.

Jak wykonać depilację brwi

Zacznijmy od tego, że do usuwania zbędnych części brwi, potrzebne jest odpowiednie narzędzie, którym powinna być nowa, zdezynfekowana pęseta. Narzędzie powinno być ostre, tempa pęseta nie da oczekiwanego efektu, przedłuży niepotrzebnie zabieg i utrudni jego przeprowadzenie. Depilację brwi, należy przeprowadzać w dobrym świetle i dobrze umytymi rękami. Podczas depilowania brwi, dobrze jest naciągać lewą ręką zewnętrzny ich koniec. Dzięki temu odczucia bólowe związane z usuwaniem włosków są dużo mniejsze. Depilacja brwi powinna przebiegać szybko i zdecydowanie, to też łagodzi odczucie wyrywania włosków. Regulację brwi przeprowadza się zaczynając od zewnętrznej strony skroni, a kończąc na kąciku oka znajdującym się przy nosie. Uwaga! Usuwać włoski można tylko i wyłącznie dolną linię brwi. Najwyższa linia włosków brwiowych, powinna zostać nienaruszona. Usunięcie włosków z tej linii wzmaga i przyspiesza ich wzrastanie, co prowadzić może do mało estetycznych i brzydko pogrubionych brwi, nadających twarzy starczy i surowy wygląd. Depilacji powinny podlegać też włoski znajdujące się pomiędzy brwiami i te, które rosną u nasady nosa. Każda depilacja brwi, powinna kończyć się przemyciem depilowanej okolicy, płynem lub mleczkiem dezynfekującym. Bez dezynfekcji, może dojść do stanu zapalnego mieszków włosowych, który ma postać drobnych, nieestetycznych, szczypiących krostek.

Efekty depilacji brwi

Depilacja brwi to zabieg szybki i niezbyt skomplikowany. Niestety, jego efekty też nie trwają zbyt długo. Wydepilowane brwi wyglądają pięknie przez kilkanaście dni, po czym trzeba zabieg powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *