Depilacja brwi woskiem

Depilacja brwi woskiem

Zimny lub rozgrzany wosk, to jedna z metod pozbywania się owłosienia z nóg, pleców, okolic intymnych i twarzy. Przy pomocy wosków można depilować się samodzielnie lub w salonach kosmetycznych. Istotą depilacji woskiem jest to, że podczas odrywania go od skóry, usuwa się włosy wraz z cebulkami. Dzięki temu, uzyskuje się efekt naprawdę gładkiej skóry, a włosy nie odrastają przez dłuższy czas. Depilacja woskiem to świetne rozwiązanie, pod warunkiem, że wykonuje się ją cierpliwie i umiejętnie. Rozwiązanie to ma też swoje wady, a jedną z nich jest odczuwany dyskomfort podczas usuwania włosków.

Depilowanie brwi woskiem

Usuwanie włosków porastających łuki brwiowe przy pomocy wosku możliwe jest w warunkach domowych. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni swoich umiejętności w tym zakresie, warto skorzystać z profesjonalnej usługi w salonie kosmetycznym. Do domowe depilacji brwi woskiem, najlepiej nadaje się zimny wosk, przeznaczony do depilacji twarzy. Z woskami gorącymi należy znacznie bardziej uważać, ponieważ bardzo łatwo można podrażnić lub poparzyć skórę. Depilację brwi na gorąco najlepiej wykonywać z kimś, kto jest bardziej doświadczony w tym zakresie. Depilacja brwi woskiem jest bardzo efektywna. Dzieje się tak, ponieważ usunięte razem z cebulkami włoski, odrastają bardzo powoli. Po Depilacji brwi woskiem skóra pozostaje gładka przez kilka tygodni.

Depilacja brwi na zimno

Depilacja brwi może być przeprowadzana przy użyciu tak zwanych plastrów. Plastry te to wosk, który przykleja się do skóry, która ma być wydepilowana. Zimny wosk delikatnie rozgrzewamy w dłoniach, przykładamy do skóry i odrywamy. Plastry zawsze odrywamy pociągając je w kierunku przeciwnym do wzrastania włosków. Depilacja brwi na zimno jest mniej efektywna od depilacji na gorąco. Może się zdarzyć, że nie wszystkie włoski zostaną usunięte razem z cebulkami. Depilowanie brwi na zimno jest za to łatwiejsze i bezpieczniejsze dla skóry.

Depilacja brwi na gorąco

Gorący wosk rozpulchnia skórę, co ułatwia usuwanie włosków wraz z cebulkami. Z drugiej strony, trudniej się go nakłada i trzeba uważać, by nie poparzyć i nie podrażnić skóry. Gorący wosk nakładamy zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosków, a zrywamy go w przeciwną stronę. Po takim zabiegu, dobrze jest posmarować skórę balsamem lub mleczkiem łagodzącym działanie wysokiej temperatury wosku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *