Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska

Bywają sytuacje, w których owłosienie miejsc intymnych, bywa przyczyną skrępowania i niezbyt miłych odczuć estetycznych. Chodzi o czas, który spędzamy w miejscach, gdzie zakłada się kostium kąpielowy. Jak wiadomo, stroje na basen, plażę czy do SPA są fantazyjnie wykrojone z przodu. Nic więc dziwnego, że planując wizytę w jednym z takich miejsc, chcemy zadbać o estetyczny wygląd okolic bikini. Depilacja brazylijska to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Korzystają z niego przede wszystkim kobiety w wieku od osiemnastu do sześćdziesięciu lat. Pierwszą depilację tego typu, wykonano w Nowym Jorku pod koniec lat osiemdziesiątych.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska, to pozbywanie się owłosienia w okolicach bikini. Zabiegi wykonywane są przy pomocy tradycyjnej pasty cukrowej lub wosku. Sam zabieg rozpoczyna się od pokrycia rozgrzanym woskiem depilowanej okolicy. Kosmetyczka rozprowadza go niewielką szpatułką. Zabieg wykonywany przy pomocy szpatułki jest lepszy i pewniejszy niż ten, w którym nakłada się wosk przy pomocy rolki. Po chwili, cała okolica zostaje przykryta paskiem wykonanym z bawełny. Gdy przylegnie on dobrze do wosku, zostaje bardzo szybko pociągnięty do góry. W wyniku tego, wosk odrywa się od skóry, a wraz z nim usunięte zostają włosy.

Efekty depilacji brazylijskiej

Depilacja brazylijska jest szybka i skuteczna. Jej skuteczność polega na tym, że włoski usuwane są razem z cebulkami. Takie usunięcie owłosienia, gwarantuje całkowitą gładkość skóry, która utrzymuje się przez dłuższy czas. W przypadku okolic bikini, jest to bardzo ważne, gdyż niedokładnie zgolone lub szybko odrastające włoski, wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Zaletą tego zabiegu jest jego niska cena, a także fakt, iż częste powtarzanie go, redukuje i osłabia owłosienie.

Przed zabiegiem

Przed depilacją brazylijską należy podjąć pewne działania. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by włoski, które mają być usunięte, nie były krótsze niż pół centymetra. Krótsze włoski nie przykleją się wystarczająco dokładnie do wosku i mogą nie zostać usunięte. Skóra poddawana depilacji brazylijskiej, nie może być natłuszczona, gdyż utrudni to dokładne przylgnięcie wosku do skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji brazylijskiej

Depilacji brazylijskiej może poddać się każdy, kto nie ma wyraźnych kłopotów ze skórą okolic bikini. Osoby ze skłonnościami do zapaleń skóry i pękających naczynek, nie powinny stosować tego rodzaju zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *