Dekoloryzacja włosów w domu

Dekoloryzacja włosów w domu

Każdy. Nawet najmodniejszy kolor, kiedyś się znudzi. Widząc jakie ciekawe kolory i odcienie mamy w zasięgu ręki, trudno nie ulec pokusie zmiany wizerunku, poprzez dekoloryzację włosów i nałożenie na nie nowej farby. Osobiście polecamy korzystanie z profesjonalnych usług tego typu. To o wiele pewniejsze i bezpieczniejsze, niż farbowanie włosów w domu. Dekoloryzacja włosów w warunkach domowych jest możliwa, pod warunkiem, że odpowiednio zabierzemy się do rzeczy i zrobimy to umiejętnie.

Dekoloryzacja włosów w domu

Dekoloryzacja, to dość skomplikowana czynność, a raczej zespół czynności, mających na celu zmycie, zdjęcie, wyczyszczenie farby z włosów. Procedura ta, choć tak powszechna, jest bardzo nienaturalna i niezdrowa dla samych włosów. Koloryzacja, a więc i dekoloryzacja włosów, nie ma nic wspólnego z ich pielęgnacją, to czyste upiększanie, zachodzące nierzadko kosztem ich zdrowia, kondycji i wyglądu.

Jak to się robi

Dekoloryzacja włosów w domu, polega na samodzielnym nałożeniu na nie tak zwanego dekoloryzatora. Dekoloryzatory są to silne substancje chemiczne, które zmywają farby z włosów. Zmycie farb następuje etapami. Włosów nie da się rozjaśnić natychmiastowo, to znaczy w kilka chwil przejść z koloru czarnego na blond. Dekoloryzacja włosów przebiega etapami. Dekoloryzowane włosy uzyskują stopniowo jaśniejsze barwy. Są to na przykład kolor czerwony, różowy, pomarańczowy, beżowy i żółty.  Zaraz po dekoloryzacji, kolor włosów jest daleki od pierwotnego i w ogóle od jakiegokolwiek naturalnego koloru. Włosy wyglądają jak pomalowane farbką i trzeba je zaraz pofarbować, by można było pokazać się komukolwiek.

Po dekoloryzacji

Po dekoloryzacji zaleca się umycie włosów szamponem koloryzującym, który pokryje płaski i sztuczny kolor uzyskany po wypłukaniu starej farby, a przy tym, nie obciąży ich tak jak nowa porcja barwnika. Do osłabionych dekoloryzacją włosów, najlepiej stosować delikatne szampony koloryzujące, których odcienie nie odbiegają zbytnio od efektów dekoloryzacji. Chodzi o to, by nie fundować włosom d razu następnego farbowania, lecz poprawić ich nienaturalny wygląd.

Regeneracja po dekoloryzacji

Dekoloryzacja, to zabieg który bardzo osłabia włosy. Dlatego bardzo ważne jest, by zaraz po nim, zafundować im odpowiednią kurację wzmacniającą. Kuracje takie można kupić w drogeriach, aptekach lub wykonać u fryzjera. Włosy po dekoloryzacji muszą odzyskać siłę i blask, co wymaga odpowiedniego nawilżenia, odżywienia i wzmocnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *