Dekoloryzacja czarnych włosów

Dekoloryzacja czarnych włosów

Stosunek nasz do naszego ciała i wyglądu, ostatnimi czasy uległ wielu rewolucyjnym przemianom. Nasze babki o wiele łatwiej godziły się z tym, jakie były z natury. Nie miały bowiem tak dużych możliwości wpływania na swój wygląd jak my. Czy dobrze to czy źle, to sprawa dyskusji. Fakt jest taki, że dziś czujemy się właścicielkami swoich ciał i mamy poczucie, że możemy je sobie podporządkowywać, co robimy z namiętnością i pasją. Częścią ciała, nad którą wyjątkowo chętnie się znęcamy, jest głowa, a właściwie porastające ją włosy. Rzadko kto, bez szemrania i buntu przyjmuje to, co rośnie mu na głowie, ot tak po prostu. Przeważająca większość, próbuje zmieniać to jak tylko się da. Brunetki rozjaśniają włosy, blondynki przyciemniają, kręcone głowy prostują się na druty, a proste zwijane są w kaskady loków. Każdemu jest nie do twarzy z tym, z czym się urodził.

Dekoloryzacja włosów

Farbowanie włosów, to dziś podstawa upiększania się, tak jak makijaż czy malowanie paznokci. Dekoloryzacja włosów, to zabiegi wyjątkowo trudne do zniesienia dla naszych włosów. Zmiana koloru włosa, łączy się z ingerencją w jego strukturę. Włosy, w przeciwieństwie do ich właścicieli, nie lubią tego typu zabiegów, co okazują rzednięciem, matowieniem, swędzeniem skóry głowy lub wypadaniem.

Dekoloryzacja  czarnych włosów

O dekoloryzacji czarnych włosów mówimy wówczas, gdy zostały one uprzednio zafarbowane na czarny kolor, a teraz chce się wrócić do poprzedniej barwy. Generalnie jest tak, że farbowanie włosów przebiega o wiele łatwiej i szybciej, niż ich dekoloryzacja. O wiele łatwiej jest coś pomalować niż zmyć. Dekoloryzacja czarnych włosów, to zabieg wyjątkowo trudny, nawet dla profesjonalisty.  Zabiegi takie są wyjątkowo ciężkie dla włosów. Aby zmyć nałożoną uprzednio farbę, trzeba użyć czegoś znacznie mocniejszego, niż ona sama. To coś jak zmywanie farby rozpuszczalnikiem, z tym, że w przypadku włosów, są to rozjaśniacze.

Dekoloryzacja czarnych włosów, efekty

Niestety, po dekoloryzacji czarnego koloru, włosy rzadko kiedy wracają do swojej naturalnej barwy. Zaraz po zabiegu, włosy mogą być żółte, popielate lub beżowe. Zazwyczaj tracą połysk i są matowe. Aby wyglądały naturalnie i atrakcyjnie, trzeba je znowu zafarbować. Całkowite usunięcie czarnej farby z włosów, może zająć nawet kilka miesięcy stopniowego rozjaśniania. Szybka i gwałtowna dekoloryzacja czarnych włosów, może skończyć się fatalnie. Włosy mogą po prostu tego nie wytrzymać. Tym bardziej, że na ciemno farbuje się zazwyczaj włosy jasne, które są słabsze z natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *