Cynk na wypadanie włosów

Cynk na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem. Naturalne jest to, że niewielką ich garść, tracimy podczas każdego mycia. Jeśli jednak włosy wypadają nam cały czas i cały czas znajdujemy je wokół siebie, trzeba zastanowić się nad źródłem tego problemu. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Włosy mogą wypadać, na skutek zbyt częstego stosowania obciążających je i osłabiających, zabiegów upiększających. Przyczyną wypadania włosów, może być także niedobór któregoś z pierwiastków w codziennej diecie. Jednym z najważniejszych dla naszego organizmu mikroelementów, jest cynk.

Cynk na wypadanie włosów

Cynk odpowiada za pracę niemal trzystu enzymów w naszym ciele. Jest najważniejszym mikroelementem zaraz po żelazie. Od ilości cynku, zależy prawidłowość pracy komórek, z których zbudowane są oczy, wątroba, Mięśnie, mózg i wiele innych narządów. Cynk ma wpływ także na wygląd skóry, gdyż odpowiedzialny jest za wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, od których zależy elastyczność, gładkość i świeżość skóry. O niedoborze cynku w organizmie, świadczy sucha i szorstka skóra, łamiące się i brzydkie paznokcie, a także wypadające włosy.

Dieta z cynkiem

Stworzenie diety bogatej w cynk, nie jest zbyt łatwe. Najwięcej tego pierwiastka znajduje się w ostrygach. Te owoce morza mają go dziesięciokrotnie więcej, niż inne produkty. Oprócz ostryg, cynku dostarczą nam produkty drobiarskie, takie jak jaja i wątróbki z kurcząt. Bogatym źródłem cynku są też twarde sery. Cynk znajduje się także w rybach i w pieczywie razowym, bogatym w ziarna dyni lub słonecznika. W ogóle pestki i ziarna są bogatym źródłem cynku. Można dodawać je do jogurtów lub mleka. Cynk znajduje się także w roślinach strączkowych i kaszach. Ponadto, znajdziemy go w ogórkach i kapuście.

Suplementy diety

Cynk jest nam potrzebny, ale nasz organizm dość trudno go przyswaja. Jeśli decydujemy się na suplementy diety bogate w cynk, musimy pamiętać o tym, by przyjmować je na pusty żołądek, gdyż wtedy łatwiej zostaną wchłonięte.

Cynk na włosy

W przypadku wypadania włosów, najlepiej równolegle stosować dietę bogatą w cynk oraz szampony i odżywki, zawierające ten pierwiastek. Kupując kosmetyki z cynkiem sprawdź gdzie na liście znajduje się cynk. Kupuj tylko te, w których jest on wymieniony bliżej początku listy. Jeśli jest przy końcu, znaczy, że go tam prawie nie ma, a stosowanie kosmetyku nie da żadnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *