Chemiczne prostowanie włosów

Chemiczne prostowanie włosów

Prostowanie włosów przy pomocy chemii. Brzmi znajomo, prawda? Oj tak, szczególnie dla pań, które pamiętają szeroko stosowane chemiczne zabiegi na włosy, mające przynieść odwrotny efekt. Niewtajemniczonych informujemy, że chodzi o chemiczne skręcanie włosów, czyli stare jak świat, trwałe ondulacje. Moda się zmieniła, kręcone fryzury poszły w zapomnienie, tak więc i chemia zamiast kręcić, prostuje włosy.

Chemiczne prostowanie włosów

Prostowanie włosów z pomocą chemii, ma za zadanie ułatwić codzienne układanie fryzury. Prostowanie włosów na gorąco, czyli z wykorzystaniem prostownic, przynosi krótkotrwałe efekty. Krótko mówiąc, trzeba powtarzać je każdego dnia. Chemia pomaga uzyskać trwałą, gładką, lśniącą i wyprostowaną fryzurę.

Zabiegi takie wykonuje się tylko i wyłącznie u fryzjera. Prostowanie włosów chemią może przebiegać na zimno lub ciepło. Zabieg taki zajmuje około trzech godzin. Podczas zabiegu, działa się na włosy czynnikami chemicznymi, które wnikają w ich struktury, wpływając na wygląd i cechy włosów. Chodzi o to, by włos przestał się skręcać, i by utrzymywał się prosty nawet po umyciu.

Niektórym szkodzi

Przed chemicznym prostowaniem włosów, trzeba sprawdzić jak wrażliwa jest skóra głowy na odczynniki chemiczne stosowane podczas zabiegu. Trwałego prostowania włosów przy pomocy chemii, nie zaleca się osobom ze skórą nadwrażliwą i skłonną do alergii. Odczynniki chemiczne prostujące włosy, utrzymują się w nich długie tygodnie. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie reakcji skóry głowy na te substancje.

Jak to działa

Chemiczne preparaty stosowane podczas zabiegów, głęboko wnikają we włosy, gdzie rozbijają tak zwane mostki siarczkowe, dzięki którym włosy skręcają się. Na prostowanie włosów chemią, mogą pozwolić sobie tylko ci, których włosy są mocne, zdrowe, nie osłabione i nie zniszczone. W przeciwieństwie do keratynowego prostowania włosów, które ma właściwości pielęgnujące, prostowanie ich chemią, jest tylko i wyłącznie zabiegiem upiększającym. Chemia ujarzmia włosy, ale nie odżywia ich, nie nawilża, nie wzmacnia i nie pielęgnuje. Chemiczne preparaty nadwyrężają i niszczą włosy. Dlatego, po chemiczne prostowanie włosów, trzeba sięgać ostrożnie i niezbyt często.

Chemiczne prostowanie włosów, efekty

Efektami wyprostowanych w ten sposób włosów, można cieszyć się od trzech do czterech miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnej reakcji włosów na zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *