Cellulit na nogach

Cellulit na nogach

Nogi są tą częścią ciała, którą kobiety bardzo chętnie prezentują światu, a którą mężczyźni równie chętnie podziwiają. Piękne nogi, to także uda bez cellulitu, czyli gładkie i jednolite. Niestety, uda należą do tych stref, które wyjątkowo często atakowane są przez tkankę tłuszczową. Wraz z pośladkami, brzuchem i ramionami, stanowią coś w rodzaju magazynów z zapasami na ciężkie czasy. Na to, że tkanka tłuszczowa gromadzi się tu i ówdzie, nie mamy większego wpływu. Możemy natomiast starać się, by tkanki tej było możliwie jak najmniej i by nie szpeciła ona naszego ciała. Cellulit na nogach i nie tylko, na oko ma postać brzydkiej i nierównej skóry.

Cellulit na nogach, przyczyny

Przyczyną powstawania cellulitu na nogach są uwarunkowania genetyczne, a także codzienny tryb życia. Mając cellulit w genach, bardzo trudno ustrzec się tej przypadłości. Z drugiej strony może być go mniej, jeśli odżywiamy się odpowiednio i dostarczamy sobie odpowiedniej ilości ruchu. Nie da się ukryć, że czasy, w których żyjemy, sprzyjają cellulitowi. Siedzący tryb życia, mało wysiłku fizycznego i pokusy kulinarne na każdym kroku – wszystko to nie pomaga w utrzymaniu pięknej i gładkiej skóry pewnych miejsc. Bezpośrednią przyczyną cellulitu na nogach, są hormony żeńskie, estrogeny, i ich wpływ na komórki tkanki podskórnej. Hormony te osłabiają naczynia krwionośne, co sprzyja obrzękom i nieprawidłowej pracy komórek tłuszczowych. Komórki te są słabiej oczyszczane i zalegają w nich zbędne produkty przemiany materii. Stąd już tylko krok do rozrostu tych komórek i do cellulitu.

Zwalczanie cellulitu na nogach

Tkanka tłuszczowa gromadzi się bez naszego udziału, ale nie redukuje się sama. No, chyba, że zaczniemy mniej jeść. Aby zwalczyć cellulit, trzeba zmienić dietę i zacząć ćwiczyć. Na cellulit na udach, najlepsze są ćwiczenia aerobowe, a więc pływanie, spacery, nordic walking, jazda na rowerze i niezbyt szybkie biegi. Oprócz nich, lekarze zalecają pół godziny dziennie ćwiczeń w pozycji leżącej: rowerków, nożyc w różnych wariantach.

Kosmetyki na cellulit na nogach

Cellulit na nogach można redukować także przy pomocy kosmetyków. Są to żele i kremy, których składniki ujędrniają skórę, napinają ją, wzmacniają naczynia krwionośne i stymulują lepsze krążenie. W kremach i żelach na cellulit, działają głównie ekstrakty roślinne, kolagen, witaminy i olejki eteryczne.

Zwalczanie cellulitu od wewnątrz

Kosmetykami działamy od zewnątrz, a to nie wystarcza. Aby zminimalizować problem cellulitu, trzeba zrobić żywieniowy rachunek sumienia i zaprzestać jedzenia tego, co sprzyja odkładaniu się złogów tłuszczyku. A sprzyjają temu głównie słodycze, duże ilości soli i cukru, białe pieczywo, ostre przyprawy i jedzenie byle czego byle gdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *