Cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu

Brzuch należy do tych części ciała, na których najczęściej pojawiają się niepożądane zmiany skórne. Jedną z nich jest cellulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka. Cellulit, to tkanka tłuszczowa umiejscowiona tuż pod skórą, mająca postać nieestetycznych grudek. Gródki te sprawiają, że powierzchnia skóry przestaje być równa, gładka i jednolita. Cellulit, to przede wszystkim defekt estetyczny. Pojawienie się cellulitu na brzuchu uzależnione jest od wielu czynników. Nie bez znaczenia są tu geny odziedziczone po rodzicach, dziadkach lub jeszcze dalszych przodkach. W genach może być przekazywana tendencja do cellulitu i wówczas uniknięcie tego problemu, jest prawie niemożliwe. Cellulit pojawia się na skórze brzucha, także w zależności od tego, jak wygląda nasz styl życia. Chodzi przede wszystkim o to jak się żywimy, a także o to ile i jak często zażywamy ruchu.

Cellulit na brzuchu, przyczyny

Bezpośrednią przyczyną cellulitu na brzuchu są hormony żeńskie, czyli estrogeny. Hormony te odpowiadają także za pomarańczową skórkę umiejscowioną na innych częściach ciała: pośladkach, ramionach czy udach. Hormony żeńskie zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych, a to sprzyja uciskaniu komórek tłuszczowych, przez co oczyszczanie ich z produktów przemiany materii jest o wiele wolniejsze, słabsze i mniej efektywne. Gromadzenie się niepotrzebnych substancji w komórkach tłuszczowych, powoduje rozrost tych komórek. Cellulit tworzy się jeszcze szybciej, jeśli mikro krążenie w skórze zostaje zaburzone. Tak dzieje się przy małej ilości ruchu i niewłaściwej diecie. Zwalczanie cellulitu na brzuchu. W zwalczaniu skórki pomarańczowej na brzuchu, najlepszym sprzymierzeńcem są ćwiczenia aerobowe. Są to ćwiczenia, które wykonuje się długo i niezbyt forsownie. Nie chodzi tu o to, aby się zmęczyć, ale o to, by ruszać się w równym tempie, możliwie jak najdłużej. Tkanka tłuszczowa poddaje się najlepiej takim ćwiczeniom jak: jazda na rowerze, pływanie, szybkie spacery i bieganie tak zwanym truchtem. Tkanka tłuszczowa zgromadzona na brzuchu, doskonale redukuje się, gdy systematycznie wykonujemy ćwiczenia, takie jak nożyce, brzuszki i rowerki. Wszystkie one wykonuje się na leżąco. Ćwiczenia przyniosą pożądane efekty, jeśli poświęcimy im co najmniej pół godziny dziennie.

Kosmetyki na cellulit brzucha

Redukcję tkanki tłuszczowej na brzuchu, bardzo dobrze jest wspomóc kosmetykami, przeznaczonymi do walki z cellulitem. Preparaty te wzmacniają naczynia krwionośne, uszczelniają je, pobudzają krążenie i w ten sposób pomagają w pozbyciu się cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *