Brodawki na szyi

Brodawki na szyi

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między brodawkami, a kurzajkami, to informujemy, że nie ma żadnej. Brodawki i kurzajki, to zamienne nazwy tych samych zmian skórnych. Zmiany te, są niewielkimi skupiskami komórek, których wzrost przebiega w nieprawidłowy sposób. Na oko, zmiany takie wyglądają jak grudki. Brodawki mają wiele odmian. Odmiany te związane są z tym, w jakiej części ciała, pojawiają się dane zmiany. Wszystkie postacie brodawek, są skutkiem obecności w organizmie człowieka, wirusa z grupy brodawczaków. Wirus ten posiada wiele szczepów, które odpowiedzialne są za powstawanie brodawek, na skórze poszczególnych części ciała.

Rozprzestrzenianie się brodawek

Brodawki rozprzestrzeniają się wyjątkowo łatwo. Dzieje się tak, ponieważ wirus brodawczaka, bardzo łatwo przenosi się z człowieka na człowieka. Do zarażenia się brodawkami, dochodzi często w miejscach publicznych, gdzie rozbieramy się i korzystamy ze wspólnych szatni, pryszniców, basenów czy łóżek do opalania. Brodawkami można zarazić się wszędzie tam, gdzie gołym ciałem dotyka się różnych powierzchni. Do zarażenia tym schorzeniem, dochodzi często przez bezpośredni kontakt z człowiekiem, który ma brodawki. Wystarczy dotyk dłoni. Brodawkami można się zarazić, używając tych samych ręczników, klapek czy szlafroków.

Brodawki na szyi

Brodawki na szyi, podobnie jak pozostałe, nie są groźne dla zdrowia. Usuwa się je głównie ze względów estetycznych. Brodawki na szyi, mogą być bardzo widoczne lub przeszkadzać w noszeniu biżuterii. Brodawki zlokalizowane w tej okolicy ciała, mogą pojawiać się i znikać samoczynnie.

Brodawki na szyi, leczenie

Leczenie brodawek na szyi, zależy od ich charakteru i rozległości. Brodawki takie, często leczy się miejscowo, poprzez stosowanie płynów, zawierających kwas salicylowy. Leczenie takie, musi przebiegać systematycznie i dość długo.

Usuwanie brodawek na szyi

Jeśli chcemy pozbyć się szybciej brzydkich, ciemnych i twardych narośli na szyi, możemy skorzystać z trzech głównych metod. Brodawki na szyi usuwa się metodą wymrażania, metodą laserową oraz chirurgicznie. Wymrażanie, to uszkadzanie zmienionych komórek, przy pomocy bardzo niskiej temperatury. Zabiegi laserowe, to uszkadzanie brodawek z użyciem światła lasera. Chirurgiczne usuwanie brodawek, to wycinanie ich przy pomocy skalpela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *