Blizny po pryszczach

Blizny po pryszczach

Pryszcze, to główny objaw przypadłości skórnej, zwanej trądzikiem. Przypadłość ta jest zazwyczaj niegroźna i mija z czasem. Jest uciążliwa i nieestetyczna, ale w większości przypadków, mija bezpowrotnie. Czasami, przypadłość ta przybiera ostrą postać, po której mogą zostać trwałe ślady na skórze. Ślady takie zostawia po sobie trądzik ropowiczy. Blizny po trądziku mogą mieć postać przebarwień lub ubytków w skórze. Blizny po trądziku, pojawiają się dokładnie tam, gdzie były głębokie i ropne wypryski. Dlatego, nazywa się je także bliznami po pryszczach. Blizny tego rodzaju, nie poddają się łatwo leczeniu ani usunięciu. Istnieją jednak sposoby, na znaczne zmniejszenie ich, a nawet całkowite Pozbycie się problemu.

Blizny po pryszczach

Zbliznowacenia po wypryskach, mają zróżnicowaną wielkość, kształt i głębokość. Najwięcej jest ich na twarzy i plecach. Niektóre z nich, znikają samoczynnie po dłuższym czasie, na przykład kilku tygodniach lub miesiącach. Skłonność do blizn jest w pewnym stopniu uwarunkowana genetycznie. Z drugiej strony, cera trądzikowa jest najbardziej narażona na takie uszkodzenia.

Przeciwdziałanie bliznom po pryszczach

Przeciwdziałanie bliznom po pryszczach, polega na odpowiedniej higienie twarzy i stosowaniu dobrze dobranych kosmetyków przeciwtrądzikowych. Blizny takie, nie powinny pojawiać się, jeśli zmiany trądzikowe, nie były podrażniane i mimowolnie roznoszone po całej twarzy.

Zwalczanie blizn po pryszczach

Zupełnie czymś innym, jest stosowanie preparatów, które mają na celu, usunięcie istniejących już blizn. Można to robić w trakcie występowania trądziku, ale dotyczy to tylko trądziku młodzieńczego o łagodnej postaci. W przypadku trądziku ropowiczego lub torbielowatego, a także trądziku różowatego, z usuwaniem blizn trzeba poczekać, aż miną objawy choroby. Preparaty, które spłycają blizny, mogą podrażniać skórę i niepotrzebnie intensyfikować objawy trądziku.

Fachowa pomoc

Blizny po pryszczach, to na tyle skomplikowana kwestia, że usuwania ich, nie powinniśmy podejmować się we własnym zakresie. O wiele bezpieczniej jest skorzystać z fachowej pomocy dermatologicznej. Na podstawie wywiadu i obserwacji, lekarz ocenia stan skóry pacjenta i zaleca odpowiednią terapię. W pozbyciu się blizn po pryszczach, pomagają kosmetyki, leki i różnego rodzaju zabiegi.

Zabiegi na blizny po pryszczach

Wśród profesjonalnych zabiegów kosmetycznych stosowanych na blizny po pryszczach, trzeba wymienić peelingi kwasami owocowymi. Peelingi ścierne, mezoterapię igłową i bezigłową, a także zabiegi laserowe. Peelingi kwasowe i ścierne, złuszczają naskórek, w którym znajdują się blizny. Mezoterapia odnawia skórę, poprzez wstrzykiwanie w jej głębsze warstwy specjalnych mieszanek regenerujących. Zabiegi laserowe eliminują blizny przy pomocy odpowiednio dobranych wiązek świetlnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *