Bańki chińskie

Bańki chińskie

Zabiegi z bańkami chińskimi, można znaleźć w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych. Do tej pory, tak zwane bańki, kojarzyły nam się głównie z leczeniem przeziębienia, bo do tego celu je stosowano. Aktualnie stosuje się je do eliminowania nadciśnienia i bólów brzucha. Istnieją różne typy baniek chińskich. Dobór ich jest uzależniony od rodzaju schorzenia, które ma być wyleczone. Dziś, bańki chińskie, stosuje się także do poprawiania wyglądu. Najpopularniejszym zabiegiem wykorzystującym tę starą metodę oddziaływania na skórę, jest masaż bańkami chińskimi. Masaż ten eliminuje cellulit.

Jak działają bańki chińskie

Bańki chińskie, to niewielkie szklane bańki, które przykłada się do skóry, po uprzednim usunięciu z nich powietrza. Brak powietrza w bańce, powoduje, że przylega ona do skóry, a skóra zasysana jest do wnętrza bańki. Skóra jest zasysana, dzięki podciśnieniu, które powstaje w bańce, gdy nie ma w niej powietrza. Pod wpływem zasysania, zostaje pobudzony ruch krwi i limfy w naczyniach skórnych. Dzięki temu, organizm może szybciej pozbyć się zalegających w nim substancji toksycznych.

Na gorąco i na zimno

Bańki chińskie, stawia się dwoma podstawowymi metodami. Chodzi o różnicę w wytwarzaniu podciśnienia. W metodzie baniek na gorąco, podciśnienie wywoływane jest przez bardzo wysoką temperaturę. W bańkach na zimno, nazywanych także bańkami na sucho, podciśnienie wytwarzane jest przez elastyczną gumę, zasysającą skórę. Metoda na gorąco jest trudniejsza i wymaga pewnego doświadczenia, gdyż łatwo tu o poparzenie skóry. Metoda sucha, jest na tyle prosta, że można ją nawet stosować samodzielnie.

Punkty energetyczne

Leczenie bańkami chińskimi, polega na przykładaniu ich do odpowiednich miejsc na ciele. Metoda ta, wykorzystuje bardzo starą chińską teorie zdrowia, która mówi, że zależy ono od przepływu energii w ciele człowieka. Znajomość rozmieszczenia punktów energetycznych na ciele. Potrzebna jest zarówno do stosowania akupunktury, jak i do leczenia bańkami chińskimi.

Masaż bańkami chińskimi

Masaż taki, zwany chińskim, ma na celu poprawę stanu i wyglądu skóry. Przede wszystkim, chodzi tu o rozbicie grudek tłuszczu zgromadzonych tuż pod skórą i tworzących tak zwany cellulit. Masaż chiński można także wykonywać w warunkach domowych. Potrzebny będzie specjalny zestaw do takiego masażu. W zestawie tym znajdziemy bańki wykonane z gumy, umożliwiające wykonywanie masażu suchego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *