Bańki chińskie na cellulit

Bańki chińskie na cellulit

Cellulit, to zjawisko, z którym bardzo trudno się uporać. Zjawisko to jest bardzo powszechne,. Na cellulit narzekają niemal wszystkie kobiety, bo prawie u wszystkich, prędzej czy później, w pewnych miejscach na ciele, pojawiają się charakterystyczne nierówności skórne. Nierówności te, spowodowane są przez tkankę tłuszczową, która nierównomiernie rozkłada się pod skórą, tworząc grudki i złogi. Czas pojawienia się cellulitu, uzależniony jest od jego przyczyny. Cellulit może być uwarunkowany genetycznie lub nabyty. Jeśli jest genetyczny, pojawia się dość wcześnie. Cellulit nabyty, jest najczęściej skutkiem nadwagi lub otyłości. Cellulit może występować też u osób szczupłych lub takich, które zbyt szybko i gwałtownie, zrzuciły dużą liczbę kilogramów.

Bańki chińskie na cellulit

Istnieje wiele metod zwalczania cellulitu. Wszystkie one mają wspólny mianownik, a mianowicie, rozmasowują grudkowatą tkankę tłuszczową. Podobnie działa masaż bańkami chińskimi. Masaż tego typu, to jeden z zabiegów anty cellulitowych, oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Masaż taki wzmacnia tkanki i przyczynia się do lepszego krążenia w nich krwi i limfy. Pod wpływem masażu i wywołanej nim stymulacji krążenia w skórze i tkankach podskórnych, złogi tłuszczu ulegają rozmasowaniu. Masaż bańkami chińskimi, to najskuteczniejsza metoda walki z cellulitem. Wadą tej metody jest bolesność, jaką wywołuje zasysanie skóry i przesuwanie bańki po skórze. Nieumiejętnie przeprowadzony masaż tego rodzaju, może pozostawić na skórze brzydkie ślady, w postaci ciemnych sińców.

Masaż bańkami chińskimi w domu

Masaż taki nie jest zbyt trudny, ponieważ wykonuje się go bez udziału wysokiej temperatury. Bańki zrobione są z gumy, a podciśnienie wytwarzane jest przez ich ściśnięcie i przyłożenie do skóry. Gumowe bańki do masażu chińskiego, dostępne są w kilku rozmiarach. Ich kształt jest taki, że bardzo wygodnie się je trzyma i przesuwa po skórze. Jeśli masowanie wywołuje ból, należy oderwać bańkę od skóry i ścisnąć ją nieco delikatniej. Wówczas zasysanie będzie mniej intensywne. Po przyłożeniu bańki do skóry, trzeba natychmiast rozpocząć energiczne masowanie. Masaż bańkami zwalczy cellulit, jeśli będzie stosowany codziennie przez parę minut. Efekty zabiegów, widoczne są po trzech, czterech tygodniach.

Bańki chińskie, przeciwwskazania

Masażu bańkami nie powinny wykonywać kobiety w ciąży, ani osoby mające problemy z krzepnięciem krwi. Do masaży tego typu, powinny podchodzić ostrożnie osoby bardzo szczupłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *