Bańki chińskie, efekty

Bańki chińskie, efekty

Działanie tak zwanych baniek na ciało, odkryto bardzo dawno temu. Nie działają tu same bańki, ale podciśnienie, jakie wytwarza się w nich, przy pomocy wysokiej temperatury lub odpowiedniego tworzywa. Bańki chińskie, od wieków należą do najbardziej znanych metod wspomagających leczenie wielu schorzeń. Efekty leczniczych zabiegów z wykorzystaniem baniek, zależą od wiedzy i doświadczenia, jakie ma osoba wykonująca zabiegi. W medycynie chińskiej, bańki wywołujące podciśnienie i zasysanie skóry, przykładano dokładnie tam, gdzie znajdują się punkty krzyżowania się kanałów energetycznych, w ciele człowieka. Działanie baniek jest więc podobne do działania akupunktury. Dlatego niektórzy nazywają je bańkami akupunkturowymi. Bańki chińskie, stosowano w leczeniu nadciśnienia, bólów brzucha i wielu innych schorzeń. Podobnie jak akupunktura, bańki miały przywracać prawidłowy przepływ energii w organizmie, tym samym działać na poszczególne narządy i poprawiać ogólny stan człowieka.

Bańki chińskie na przeziębienie

Wielu z nas widziało, jak bańki chińskie, stawiane były na przeziębienie. Podciśnienie wywoływane wysoką temperaturą, wpływało dobroczynnie na górne i dolne drogi oddechowe. Do dziś, lekarze przepisują bańki, na zapalenia oskrzeli i płuc. Efekty lecznicze są tu wyraźne, ale nie daje ich jedna sesja z bańkami. Do tego, by wyzdrowieć, potrzebne jest kilka takich sesji.

Bańki chińskie na inne schorzenia

Dobrze postawione bańki chińskie, łagodzą i przyspieszają leczenie wielu schorzeń. Stosuje się je przy bólach stawowych, bólach pleców i karku Bańki chińskie dają zadowalające efekty w przypadkach zapaleń korzonków nerwowych, grypy i astmy. Bańki chińskie pomagają także w zwalczaniu kłopotów z potencją.

Bańki chińskie w kosmetyce

Bańki chińskie, stosuje się także w kosmetyce. Chodzi o to, że zasysanie skóry, bardzo pozytywnie działa, na naczynia krwionośne i limfatyczne, znajdujące się w skórze. Masaż bańkami chińskimi, stymuluje krążenie krwi i limfy w skórze, co pomaga odzyskać jędrność, giętkość i elastyczność skóry, a także pozbyć się podskórnych złogów tkanki tłuszczowej, czyli cellulitu. Masaż bańkami zrobionymi z gumy, jest w miarę prosty. Wystarczy docisnąć je do skóry i masować się nimi, wykonując okrężne ruchy. Może trochę boleć, ale wtedy trzeba zmniejszyć nacisk bańki na skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *