Balsam po depilacji

Balsam po depilacji

Czym jest depilacja dla skóry. Żaden rodzaj depilacji, nie jest obojętny dla skóry. Najmniej odczuwa ona golenie, ponieważ polega ono tylko na ścinaniu tych części włosków, które z niej wystają. Mimo to, nie wskazane jest golenie włosków na sucho, gdyż może podrażnić skórę, a ponadto daje nieprzyjemne odczucia tarcia ostrym ostrzem po skórze. Przed goleniem, trzeba nałożyć na skórę żel lub piankę, która złagodzi tarcie i ułatwi golenie.

Depilator w akcji

Usuwanie włosków przy pomocy depilatora, to zabieg znacznie bardziej inwazyjny dla skóry, niż golenie. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie takich zabiegów, włosy są bardzo energicznie usuwane ze skóry. Nie ścina się ich, lecz wyrywa razem z cebulkami. Zabiegi tego typu, mogą podrażniać skórę, zwłaszcza tę, która wykazuje wrażliwość na różnego rodzaju oddziaływania. Depilacja mechaniczna może podrażniać skórę okolic, w których jest cienka i delikatna, a więc pach i bikini. Aby skóra lepiej zniosła taki zabieg, najlepiej depilować się zaraz po gorącej kąpieli. Po wyjściu z wody, skóra jest rozgrzana, rozluźniona i rozpulchniona.

Depilacja chemiczna

Depilacja chemiczna również nie pozostaje bez wpływu na skórę. W kremach rozpuszczających włosy, znajdują się chemikalia, które mogą jej zaszkodzić. Aby tak się nie działo, trzeba stosować się do wskazówek producentów, zamieszczonych na opakowaniach. Kremów do depilacji, nie należy trzymać dłużej na skórze, niż jest to opisane w ulotce.

Depilacja woskiem

Depilowanie woskiem, może poparzyć skórę. Może się tak stać, jeśli nadmiernie rozgrzejemy wosk. Aby wosk nie przykleił się do skóry i nie drażniło jej odklejanie go, dobrze jest posypać ją talkiem, zanim przyklei się wosk. Wówczas wosk przylgnie tylko do włosków.

Balsam po depilacji

Po każdym rodzaju depilacji, a także po goleniu włosków, skórę należy zabezpieczyć balsamem. Najlepiej, jeśli będzie to delikatny balsam o działaniu łagodzącym. Jeśli depilacji towarzyszą specyficzne problemy, takie jak uczucie pieczenia, wysuszenia skóry, a także wrastanie włosków i zapalenie mieszków włosowych, warto zaopatrzyć się w specjalny balsam lub krem, przeznaczony do stosowania po depilacji.

Jak to działa

Na rynku dostępnych jest wiele kremów i balsamów, przeznaczonych do pielęgnacji, nawilżania i regeneracji skóry po depilacji. Preparaty te, zawierają substancje opóźniające odrastanie włosków. Ponadto przeciwdziałają odczuciu pieczenia i wysuszenia skóry. Najważniejsze jest to, że chronią przed wrastaniem włosków w skórę i zapaleniem mieszków włosowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *